Püspökszentlászló

A magyar jezsuita provincia védőszentjei, a kassai vértanúk emléknapján, szeptember 7-én adták át az idei kitüntetetteknek a Szent Ignác-díjat, köztük Piffkó Lászlónak és Piffkóné Illési Erzsébetnek, a Püspökszentlászlón működtetett Életrendezés Háza vezetőjének és feleségének.

Ebben az évben 26 gyalogos zarándok indult el június 23-án, késő délután a mecseknádasdi Árpád-kori kápolnától Püspökszentlászlóra, majd Pécsre arra a zarándokútra, melyet hagyományosan a pap- és diakónusszentelés előestéjén tartanak és a papi hivatásokért ajánlanak fel a Pécsi Egyházmegyében. A zarándoklaton Kovács József püspöki titkár és Berecz Tibor székesegyházi káplán vezette a résztvevőket, akik dacolva a zord időjárással, a kora reggeli órákban érkeztek meg Pécsre, a szentelési szertartásra.

Diakónusszentelést ünnepel idén a Pécsi Egyházmegye. 2023. június 24-én Felföldi László pécsi megyéspüspök diakónussá szenteli az egyházmegye két papnövendékét, Mihovics Szebasztiánt és Miklovits Attilát. A szentelés előtti napon, június 23-án pedig megrendezik a Mecseknádasdról Püspökszentlászlóra tartó hagyományos gyalogos zarándoklatot, melyet a papi- és szerzetesi hivatásokért ajánlanak fel.

A Mária Út teljes útvonalán, minden szakaszon egy közös célért, a békéért szerveznek zarándoklatokat Nagyboldogasszony ünnepéhez kapcsolódva 2022. augusztus 13-án. A Pécsi Egyházmegye területén a Mária Út Cikó, Püspökszentlászló, Szekszárd, Pécs és Máriagyűd környéki szakaszain várják a zarándokokat.

A Pécsi Egyházmegye Ifjúsági Referatúrája gyalogos zarándoklatra hív és vár mindenkit 2022. június 17-én, melyet a papi- és szerzetesi hivatásokért ajánlanak fel. A zarándoklat célja, hogy a résztvevők az imáik mellett az úton megtapasztalt élményeiket, leküzdött nehézségeiket is a hivatásokért ajánlják fel.

A Pécsi Egyházmegye és a Baranya Megyei Önkörmányzat alkotta konzorcium 135 millió forintos vissza nem térítendő európai uniós forrásból valósította meg a Duna–Dráva Nemzeti Park területén található püspökszentlászlói arborétum felújítását. A munkálatokat közel 3 év alatt végezték el.

Jézus Szent Szívének ünnepén papi és szerzetesi hivatásokért zarándokoltak a hívek Mecseknádasdról Püspökszentlászlóra.

Szeretettel hívunk mindenkit 2021. június 11-én gyalogos zarándoklatra, melyet papi, szerzetesi hivatásokért ajánlunk fel.

A COVID-19 járványhelyzet alakulása miatt a Pécsi Egyházmegye turisztikai egységei átmenetileg zárva tartanak. Részletek az alábbiakban olvashatók.

Több mint két kilométeren elmélkedhetnek a házaspárok Püspökszentlászlón, ugyanis szeptember 7-én átadták és megáldották a Házaspárok útját. A mozgalom több éve indult, célja, hogy megerősítse a házaspárok közötti kapcsolatot, a családot.

2018. július 6-9. között a Remény Háza – Domus Spei Nappali Melegedő lelkigyakorlatot szervezett a Pécsi Egyházmegye püspökszentlászlói táborozóhelyén.

Az ICOMOS-díjjal a történeti épület kiemelkedő és példaadó módon megvalósított helyreállítását ismerték el.

A Pécsi Püspökség látnivalói között idén a püspökszentlászlói kastély és arborétum várja a látogatókat kedvezményes belépőjeggyel március 18-án, az Uniós Fejlesztések Nyílt Napján.

A segítő hivatásokat fenyegető veszély, a kiégés volt a témája annak a tréningnek, amelyen a Pécsi Egyházmegye papjai vettek részt Püspökszentlászlón 2017. szeptember 25-26-án.

Évek óta hagyomány, hogy augusztus utolsó napjaiban a teljes Mária-utat, Czestochowa és Medugorje között, szakaszokra bontva zarándokolják végig a hívek, minden alkalommal más-más célért. Idén a zarándokok a gyermeket várókért ajánlották imával, énekkel, csendes elmélyüléssel kísért útjukat.

2017. augusztus 5-én lelkinapon vettek részt a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola levelező tagozatos hallgatói Püspökszentlászlón. A kastély parkjában tartott közös elmélkedés középpontjában az Istennel való személyes kapcsolattartás, az ima állt.

Több mint ezerkétszáz diák nyári táboroztatásában vesz részt a Pécsi Egyházmegye 2017-ben is.

A Pécsi Egyházmegyében számos hely várja a lelki feltöltődésre, elcsendesedésre vágyókat. A lelkigyakorlatok helyszínének kiválasztásakor több lehetőséggel találkozunk, a turisták által is kedvelt kegyhelyektől a teljes elvonulást kínáló kolostorig.

LD honlap logó