A magyar jezsuita provincia védőszentjei, a kassai vértanúk emléknapján, szeptember 7-én adták át az idei kitüntetetteknek a Szent Ignác-díjat, köztük Piffkó Lászlónak és Piffkóné Illési Erzsébetnek, a Püspökszentlászlón működtetett Életrendezés Háza vezetőjének és feleségének.

Az ünnep alkalmával a jezsuiták szentmisén adtak hálát a kegyelmekért és látták vendégül a díjazottakat Budapesten, a Jézus Szíve Jezsuita Templomban, ahova a munkatársakon kívül meghívták a jezsuiták családtagjait, a rendtartomány barátait és partnereit, majd az este a templom kertjében kötetlen együttléttel zárult.

A díj méltatása szerint Piffkó László 25 éve, 1998. július 25-e óta vezeti a püspökszentlászlói Életrendezés Házát. Azóta különböző szerepekben – gondnokként, vezetőként, az ÉH Baráti Körének összefogójaként – gondoskodik odaadással a lelkigyakorlatos házról, amelyet már az első eltöltött év után „neki adott” Vácz Jenő atya, a ház alapítója, aki később a halálos ágyán is megerősítette szándékát.

Piffkó László és felesége, Böbe még Jászberényben csatlakozott a jezsuita alapítású Vinculum Caritatis közösséghez. Püspökszentlászlóra költözésüket imádság és a hívás, a küldetéstudat felismerése előzte meg. Jenő atya mellett megismerték és megszerették a lelkigyakorlatokat, az „életrendezés” szolgálatát, amit ő személyes nyitottsággal, állandó rendelkezésre állással, magával ragadó lelkesedéssel végzett.

Püspökszentlászlón mélyült el a gondviselésre hagyatkozó életstílusuk, amely lehetővé tette számukra, hogy az egyszerű körülményeket elfogadva kezdjék meg családi életüket, majd a gyermekeik felneveléséhez szükséges anyagiakat saját vállalkozást indítva teremtsék elő.

Hűséges szolgálatuk révén, sokféle útkeresés után, tavaly, 2022-ben valósult meg Jenő atya nagy álma és vágya, hogy az Életrendezés Háza a jezsuita rendtartomány szolgálatainak szerves részévé váljon. 

Forrás és fotó: Jezsuiták

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség