hangverseny

Immár egy évtizedre visszanyúló hagyomány, hogy a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársaknak és önkénteseknek adventi ünnepi hangversennyel köszöni meg egész éves áldozatos munkáját és szolgálatát az Egyházmegyei Hivatal.

Horvát nyelven celebráltak szentmisét és rendeztek adventi koncertet december 9-én a pécsi székesegyházban a hagyományos horvát nemzetiségi nap részeként. A rendezvényekről a Pécsi Egyházmegye horvát referatúrájának munkatársa tudósított.

Immár egy évtizedre visszanyúló hagyomány, hogy a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársaknak és önkénteseknek ünnepi hangversennyel köszöni meg áldozatos munkáját és szolgálatát a Püspöki Hivatal.

Az adventi várakozás és készület időszakában hétvégenként szombaton és vasárnap 19:30 órai kezdettel rendezik az évről-évre rendkívüli érdeklődésre számot tartó, hagyományos adventi hangversenysorozat egyes koncertjeit a pécsi Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházban. A koncertek látogatása díjtalan, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

Jótékonysági koncertet adott Balázs János Kossuth-díjas zongoraművész szeptember 9-én a bátaszéki Nagyboldogasszony-plébániatemplomban a Kálvária-kápolna felújítása javára. A hangverseny fővédnöke Felföldi László pécsi megyéspüspök volt.

A szigetvári Szent Rókus-plébánia közössége Rosner Zsolt plébános vezetésével jótékonysági programsorozatot indított azzal a szándékkal, hogy az évszázadokon keresztül jelentős zarándokhelyként számontartott, de ma elhagyatottan álló turbéki Segítő Szűz Mária-kegytemplom új köntösbe öltöztetve újra közösségi helyszínné váljon. A rendezvénysorozat első programja a március 4-én megtartott jótékonysági hangverseny volt a szigetvári ferences templomban, melyről Salamon Ferenc szigetvári várkapitány írt beszámolót.

Tíz éves múltra tekint vissza, hogy a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársaknak és szolgálattevőknek, valamint az egyházmegye területén működő szerzetesrendek képviselőinek hangversennyel kedveskedik a Püspöki Hivatal.

Udvardy György megyéspüspök idén is egyházmegyei hangversennyel ajándékozta meg a Pécsi Egyházmegye partnereit és munkatársait hálából a fáradozásukért és a gyümölcsöző együttműködésükért. A nyolcadik alkalommal megszervezett koncert helyszíne a Kodály Központ volt.

Orgonahangversenyre várják a híveket a pécsszabolcsi Magyarok Nagyasszonya plébániatemplomban. December 1-jén 18 órától a Berkes-Ébert testvérpár, Dorottya és Márton szólaltatja meg az orgonát. Pachebel, Buxtehude, Bach, Kellner művei mellett Berkes-Ébert Márton saját szerzeményei is elhangzanak. Trombitán közreműködik Berkes István.

Idén is megszervezte OrgonaPont rendezvénysorozatát a Filharmónia Magyarország. Az országszerte több helyszínen tartott orgonakoncerteken a forró nyári estéken a hűvös templomokban kapcsolódhatnak ki a zeneszeretők.

Kilenc napon keresztül tartott az Ars Sacra fesztivál Pécsett: szeptember 19-étől 27-éig zajlott az előadásokból, beszélgetésekből, koncertekből álló programsorozat, amelynek idei központi mottója a következő volt: „Szentek legyetek!" (1 Pt 1, 16)

Az Ars Sacra fesztivál keretében szeptember 23-án este a tanévnyitó koncerten a Dél-Koreából érkezett Massimo Choir volt a székesegyház vendégkórusa. Udvardy György megyéspüspök gondolata szerint az új tanév kezdetén a hallgatók, tanáraik és minden egyetemi dolgozó ezzel a közös élménnyel gazdagodva készülhet fel feladatainak elvégzésére.

A Pécsi Egyházmegye a korábbi évek hagyományát folytatva idén is megrendezi az Ars Sacra fesztivált. A rendezvénysorozat szeptember 19-én kezdődik és 27-én zárul. Az idei rendezvény programjai a püspökség megújult és idén augusztus 23-án átadott turisztikai helyszínein zajlanak.

LD honlap logó