Immár egy évtizedre visszanyúló hagyomány, hogy a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársaknak és önkénteseknek adventi ünnepi hangversennyel köszöni meg egész éves áldozatos munkáját és szolgálatát az Egyházmegyei Hivatal.

Mintegy 40 plébániáról, az egyházmegye fenntartásában működő 17 intézményből, az Egyházmegyei Hivatalból, továbbá az egyházmegye területén szolgáló szerzetesrendekből több mint 1000 munkatárs, önkéntes szolgálattevők és családtagjaik vettek részt november 26-án, Krisztus Király vasárnapján Pécsett, a Kodály Központban megtartott hangversenyen. Az ünnep alkalmából Hitélet-képek címmel a Pécsi Egyházmegye ünnepeiből, mindennapjaiból merítő fotókiállítás nyílt a Kodály Központ emeleti galériájában.

2023 11 kodaly kozpont koncert 28

Az est házigazdája Felföldi László, a Pécsi Egyházmegye püspöke, a rendezvény meghívott vendége Péterffy Attila, Pécs polgármestere és Zag Gábor alpolgármester, a hangverseny szakmai koordinátora Kovács Szilárd Ferenc orgonaművész, a Pécsi Székesegyház zeneigazgatója, a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének igazgatója volt.

2023 11 kodaly kozpont koncert 13

Felföldi László nagy szeretettel köszöntötte az est fellépőit és a megjelent vendégeket. Beszédében úgy fogalmazott, hogy: „Saját kincseinket hoztuk el ide és adjuk ajándékba. Hálás vagyok azoknak, akik a mai estét szolgálattal töltik, mert azt akarják, hogy mindenki gazdagodjon lelkében, szívében és emberségében, hogy aztán ebből merítve tovább tudja azt ajándékozni. Szeretném, hogy ez az ünnep ebben legyen küldetés. Szeretném, ha családjainkban, saját közösségeinkben, egyházközségeinkben is szerveznénk gyönyörű ünnepeket, ahol megajándékozzuk egymást, ahol szellemi, lelki ajándékot adunk egymásnak” – mondta köszöntőjében a főpásztor.

2023 11 kodaly kozpont koncert 10

A hangverseny lényege és mélye a dallam, az üzenet egy olyan világban, mely torz dallamokat játszik. Márpedig minden szívnek, minden kapcsolatnak, minden családnak, egyházközségnek és a mi egyházmegyénknek is egy dallamot kell játszania: az életnek, a jóságnak, a szeretetnek, Istennek a dallamát. Ez egy olyan üzenet melyet minden szív megért és felfog, de csak akkor tudjuk továbbadni, ha figyelünk a szerzőre, az ajándékozóra, Isten Szentlelkére – zárta ünnepi beszédét Felföldi László megyéspüspök.

2023 11 kodaly kozpont koncert 50

Az elhangzott zeneművek, illetve az iskolások szavalatai (az előadások sorrendjében) Kovács Szilárd Ferenc orgonaművész, Kriszta Kinga, a Magyar Állami Operaház szólistája, Halász Ágnes zongoraművész, Radó Bertalan (a szekszárdi Baka István Általános Iskola 6. osztályos tanulója), a Pécsi Szent Mór Iskolaközpont Ritmusvarázs ütőegyüttese, Nagy Ágnes (a pécsi Leőwey Klára Gimnázium 9. osztályos tanulója), valamint a Véméndi Férfikórus tagjai előadásában csendültek fel.

2023 11 kodaly kozpont koncert 24

A hangverseny a Boldogasszony anyánk kezdetű ének és Krisztus Király vasárnapjához kapcsolódóan a Christus Vincit kezdetű röpima közös eléneklésével zárult.

2023 11 kodaly kozpont koncert 49

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal köszönetét fejezi ki Pécs Megyei Jogú Városnak, hogy támogatásukkal ebben az évben is a Kodály Központban ünnepelhettek, továbbá a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. munkatársainak a rendezvény lebonyolításában nyújtott közreműködésért.

A Kodály Központban megnyílt fotókiállításról további részletek ITT olvashatók.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Gyalogos zarándoklat a szentelendőkért:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
A székesegyház felszentelésének 133. évfordulója:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség