Új sorozatot indítunk el honlapunkon, amelynek során hetente Egyházmegyénk egy-egy plébániájának területére látogatunk el virtuálisan. Sétáink alkalmával rápillanthatunk a térségben rejlő értékekre, betekinthetünk az érintett plébánia mindennapjaiba, tevékenységeibe, miközben lelki útravalóval is gazdagodhatunk.  

Új sorozatot indítunk el honlapunkon, amelynek során hetente Egyházmegyénk egy-egy plébániájának területére látogatunk el virtuálisan. Sétáink alkalmával rápillanthatunk a térségben rejlő értékekre, betekinthetünk az érintett plébánia mindennapjaiba, tevékenységeibe, miközben lelki útravalóval is gazdagodhatunk.  

A sorozat célja, hogy bemutassuk Egyházmegyénk közösségi életét, természeti, történeti és építészeti kincseit, arra hívva Kedves Testvéreinket, hogy merjünk kilépni a megszokottból valami új, valami szebb, valami jobb felé és az úton megtapasztaljuk a Jó Isten áradó, végtelen szeretetét, valamint azokat az értékeket, melyekkel megajándékoz bennünket.

Egyházmegyei lelki sétánk első állomása a Kővágószőlősi Plébánia, amelyhez területileg Kővágószőlős, Cserkút, Kővágótöttös és Bakonya települések tartoznak. A plébánia lelkipásztori szolgálatát Barics Gábriel plébániai kormányzó látja el, világi munkatársak aktív közreműködésével. A lelki séta május 15-től (szombattól) lesz elérhető a Pécsi Egyházmegye honlapján.

Ismerjük fel közösen Egyházmegyénk szépségeit!