Komló

Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal rendezett családi napot a Komlói Római Katolikus Plébánia június 4-én a Sikondai Pihenőparkban.

Megújult és megszépült az 1937-ben épült és Szent Borbála, a bányászok védőszentje tiszteletére felszentelt templom homlokzata a rajta látható Krisztus-ábrázolással, az épület árkádsora és az azokhoz felvezető lépcsősor. A templomot és a hívek közösségét Felföldi László megyéspüspök áldotta meg szentmise keretében október 30-án. A liturgián koncelebrált Kovács József püspöki titkár és Dallos Tamás plébános.

A Pécsi Egyházmegye ministránsainak hagyományos őszi találkozóját tartották október 29-én Komlón. Az ügyességi és elméleti feladatokkal tűzdelt ministránsnapról, melyen több mint 100 ministráns vett részt, Mihovics Szebasztián, egyházmegyénk papnövendéke írt beszámolót.

Ötven évvel ezelőtt, 1972-ben rendezték meg első alkalommal a Kodály Zoltán Nemzetközi Gyermekkórus Fesztivált Komlón. A jubileumi évforduló június 16-án megtartott ünnepélyes megnyitóját a Szent Borbála-templomban tartották, ahol Felföldi László pécsi megyéspüspök, Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár és Dallos Tamás plébános köszöntötték az egybegyűlteket.

Korszerű eszközökkel, keresztényszemléletű pedagógiai módszerekkel és számos speciális szakkörrel várja a gyermekeket a megye kiemelkedő oktatási intézménye, a város legkorszerűbb iskolája.

Január 21-én a főpásztor a Komlói Esperesi Kerület papjaihoz utazott, hogy lehetőséget nyújtson a személyes találkozásra. Felföldi László püspök atya az elmúlt időszakban három esperesi kerületet látogatott meg, a közeljövőben pedig újabb öt helyszínre érkezik.

A Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola és Óvodában az idei esztendőben rendhagyó módon ünnepelte Szent Márton napját.

Megújult a Mecsekjánosi kálvária. A Szent Borbála-templom mögötti dombon található kálvária 1873-ban épült, de története során többször leromlott állapotba került. Június 19-én azonban átadták a kormányzati forrásból újjáépített létesítményt.

Dr. Udvardy György megyéspüspök 2019. augusztus 1-jétől az alábbi területi és személyi változásokat rendelte el a Pécsi Egyházmegyében.

Fennállásának 80., az ének-zene tagozatnak pedig 60. évfordulóját ünnepli ebben a tanévben a Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola. Ebből az alkalomból a tanév során színes programsorozattal emlékeznek az intézmény múltjára. Ennek keretében tartott rendkívüli énekórát a gyerekeknek a Muzsikás együttes.

A komlói plébánia hittanosai a megújult plébániaépületben táboroztak Mánfán júliusban. Szelléné Fürbach Erika hitoktató írását közöljük.

Húsvéti projektnapot szervezett a komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola. A hagyományos rendezvény a nagyhéten segít elmélyíteni a húsvét üzenetét az iskola tanulói számára.

Hatvan évvel ezelőtt, 1958. március 2-án halt meg Virág Ferenc, a Pécsi Egyházmegye huszadik századi történetének nagyformátumú püspöke.

Február 10-én szombaton kezdődik a Házasság Hete programsorozat. A Pécsi Egyházmegye területén számos program várja egész héten az érdeklődőket.

Ünnepélyes alapkőletétel volt december 8-án a több mint 1,7 milliárd forint uniós és állami forrásból megújuló komlói intézményben. A jelentős fejlesztést a korábban csupán fenntartó, idén ősszel azonban tulajdonossá vált Pécsi Egyházmegye hajtja végre. A katolikus oktatási intézményben a felújítás ideje alatt zavartalanul folytatódik az oktató-nevelő munka.

Közös püspöki szentmisén vettek részt a Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola tanulói és tanárai hétfőn reggel.

A Komlóhoz tartozó Mecsekfaluban tartott szentmisét Udvardy György pécsi megyéspüspök szeptember 13-án délután.

Június közepén harminc ötödik osztályos diák vett részt az egyházmegyei hittantáborban Magyarhertelenden.

Udvardy György pécsi megyéspüspök az egyházmegye lelkipásztori ellátásának biztosítása érdekében 2017. augusztus 1-jével az alábbi személyi és területi változásokat rendelte el.

A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő komlói általános iskola területe majdnem kétszeresére bővül, modernizálják és új, nagyobb tornatermet is kap egy 896,32 millió forintos uniós támogatásnak köszönhetően.

Tamás Gyuláné Laszkovszky Anikóval, a Szent Erzsébet rózsája díj idei kitüntetettjével, a Katolikus Karitász komlói csoportjának vezetőjével beszélgettünk.

Egy újabb pécsi iskola és egy komlói óvoda kerül a Pécsi Egyházmegye fenntartásába. Pécsett a gyárvárosi Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény működtetését is átveszi az egyházmegye jelenlegi fenntartótól, az államtól.

A katolikus nevelés új, egységesített stratégiájának elfogadása után az egyházmegye tizenhat intézményét keresi fel Udvardy György főpásztor, és ismerteti a legfőbb változásokat a nevelőkkel és a püspöki biztosokkal. A komlói intézmény a látogatások negyedik állomása volt.

LD honlap logó