A Tolna megye területén kistelepülési támogatásban részesülő plébániák munkatársai találkoztak március 24-én délelőtt Szekszárdon.

A Pécsi Egyházmegyében több száz olyan világi munkatárs van, akik községekben és aprófalvakban – kistelepülési támogatásban részesülőként – különböző szolgálatokkal segítik a plébánosok munkáját. A kistelepülési szolgálatot teljesítő munkatársak fontos szerepet vállalnak a liturgikus cselekmények előkészítésében, közösségi programok szervezésében, imacsoportok vezetésében, hitoktatásban, a rászoruló emberek segítésében, továbbá a templom körüli feladatok ellátásában. A szekszárdi találkozón részt vevő közel negyven fő a 2017. évi missziós programok tapasztalatairól, valamint a templomon kívüli evangelizációról hallott előadást.

Endrédi Melinda pasztorális munkatárs kiemelte: minden missziós programnak vannak sajátosságai, eltérő a környezet, a helyi adottságok, erőforrások is mások. Ezért is fontos a helyi igények felmérése, az anyagi, emberi, technikai erőforrások feltérképezése. Mindemellett a missziós programok megvalósításában nagy hangsúlyt kell fektetni a plébánia, a helyi közösségek, az önkormányzat, a helyi intézmények, szolgáltatók és az Egyházmegye együttműködésére. A missziós programok találkozási pontot jelentenek, hidat az egyház és az emberek között, az elmúlt év tapasztalatai alapján elmondható, hogy nagy a nyitottság és az érdeklődés a missziós programok iránt.

Evangelizacio a kistelepuleseken 20180324 02

Mohay Réka pasztorális munkatárs előadásában felvázolta az evangelizáció fogalmát, szükségességét, az evangelizációs programok főbb szervezési lépéseit, hangsúlyozva a kommunikáció lehetőségeit és fontosságát. A templomon kívüli evangelizáció megvalósításának példájaként beszélt többek között az Alpha-kurzusról, a Missziós Kávéházról, a Közös-pont Fesztiválmisszióról.

A kistelepülési munkatársak hozzászólásaik során a szervezettséget hangsúlyozták ki: az ezzel kapcsolatos információkat tudják kamatoztatni saját rendezvényeikhez kapcsolódóan. Többen arra a következtetésre jutottak, hogy jó lenne saját településükön is egy-egy missziós programot megvalósítani, szívesen kapcsolódnánk be annak előkészítő-szervezési munkálataiba.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 június
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 06. 04. -
Szentháromság Vasárnapja – Horvátok főbúcsúja:
Máriagyűd
2020. 06. 07. - 2020. 06. 07.
Szentháromság vasárnapi német búcsú:
Máriakéménd
2020. 06. 07. -
ELMARAD - VADFÜGE Filmklub:
Magtár Látogatóközpont
2020. 06. 09. -
ELMARAD - Te Deum katolikus iskolák részére:
Máriagyűd
2020. 06. 11. - 2020. 06. 11.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi