2013. március 13-án az argentin Jorge Mario Bergoglio Ferenc néven lett a katolikus egyház feje. A következő hét fotón keresztül pontifikátusának legfontosabb eseményeit idézzük fel.
2013. Március 13-án a konklávé megválasztja Jorge Mario Bergogliot, aki pápaságát Ferenc néven kezdi meg. Ő az első latin-amerikai származású pápa.
2014. Októberben kezdődik a Ferenc pápa által összehívott első családszinódus. Másfél évvel később, a második családszinódus után, 2016 áprilisában kerül nyilvánosságra az Amoris Laetitia kezdetű apostoli buzdítás.
2015. December 8-án Ferenc pápa a Szent Péter Bazilikában hivatalosan megnyitja az irgalmasság rendkívüli szent évét. Meglepő gesztusként azonban néhány nappal korábban már megnyitotta a bangui katedrális szent kapuját a Közép-Afrikai Köztársaságban, ahol éppen akkor tett apostoli látogatást.
2016. Ferenc pápa a svédországi Lund városába utazik, hogy – az egyházak közötti párbeszéd kézzelfogható gesztusaként – részt vegyen a reformáció 500. évfordulójára szervezett megemlékezésen.
2017. Június 20-án Ferenc pápa két olasz pap, Primo Mazzolari és Lorenzo Milani síremlékénél rója le kegyeletét. Mindketten meghatározó szerepet játszottak az olasz egyház életében. A következő hónapokban megemlékezik Tonino Bello molfettai püspökről, aki a 90-es években jelenlétével igyekezett elősegíteni a békét a délszláv államokban, Zeno Saltiniről, az elhagyott, árva gyerekeket befogadó, laikus családokból álló közösség, a Nomadelfia alapítójáról, valamint a Focolare mozgalom alapítójáról, Chiara Lubichról.
2018. Az évet az egyházi személyek kiskorúakkal szembeni visszaéléseivel kapcsolatos botrányok fémjelzik. A pápa pedofíliával szembeni harcának egyik legnagyobb visszhangot kiváltó eseménye a chilei püspökök összehívása a Vatikánban. A találkozó a teljes chilei püspöki kar lemondásával végződik.
2019. Az Egyesült Arab Emírségekben tett látogatása során Ferenc pápa Abu Dhabiban egy vallásközi találkozón az Al-Azhar egyetem főimámjával együtt ír alá egy iszlám-keresztény nyilatkozatot a békéről és az emberi jogokról.
Forrás: www.avvenire.it