Január 21-én és 25-én kommunikációs készségeket fejlesztő, csapatépítő tréninget tartottak a Pécsi Egyházmegye Kórházlelkészségén tevékenykedő munkatársaknak.  

„Úgy állítottam össze ezt a tréninget, hogy olyan gyakorlatokra és játékokra kerüljön sor, amely valódi fizikális megtapasztalásokon vezeti a résztvevőket annak megfelelően, hogy milyen szituációkkal találkozhatnak a hétköznapokban. Erre épültek a kommunikációs gyakorlatok is.” –magyarázta Hoffmanné Toldi Ildikó tréner. A tréning legvégén a beteglátogatás gyakorlati tapasztalata került terítékre a szolgálat hatékonyabb és sikeres végzésének céljából.

Asztalos Lívia kórházpasztorációs munkatárs szerint az a terv, hogy „a kórházat látogató önkénteseink is legalább kétszer képzésben vegyenek részt, ami lehet akár kommunikációs, csoportdinamikai, önismereti tréning, de csapatépítés is.” Mindez egybevág az Egyházmegye gyakorlatával, hiszen áldoztatóknak és igeliturgiát tartóknak is évente két képzést tart a Pasztorális Iroda.

IMG 0427 EgyediDohány Zoltán atya, a Kórházlelkészség vezetője nagy igényt lát a beteglátogatók, azaz a kórházlelkészség önkénteseinek szolgálatára. „Azt gondolom, hogy pozitív helyzetben vagyunk és pozitívan kell, hogy lássuk a dolgokat. Hála a Jó Istennek aktív ez a csoport itt Pécsett is, és az újonnan alakult szekszárdi csapat is nagyon lelkes. Azt mondhatom, hogy akik bekapcsolódtak ebbe a szolgálatba járják a kórházakat, látogatnak betegeket. Nem idegen világ ez számukra, hanem tényleg a mindennapjaiknak a része ez a szolgálat. Öröm volt ezt viszontlátni itt ebben a képzésben.”

„Jó tudni, hogy önkéntes munkatársaink nem hittérítők, nem erőszakos hittérítők.” –hívja fel a figyelmet a vezető, majd hozzáteszi: „Elsősorban arra kapnak fölkérést és megbízást, hogy hallgassák meg a betegeket, beszélgessenek velük. Nyílván arra is megbízást kapnak, hogy fölkínálják az egyház szentségi gazdagságát, viszont ugye ez sok esetben egy folyamatnak mégis a végén következik. Tehát ajtóstól nem lehet berontani a házba. Ezalatt értsük azt, hogy nem mindenki gyakorló hívő, aki bekerül a kórházba. Lehet, hogy valaki kezd a Jó Istenhez visszafordulni. Persze olyan eset is lehetséges, amikor valaki nem katolikus, vagy esetleg nincs is megkeresztelve. Önkénteseinknek feléjük is van küldetése. Őket is szívesen meghallgatják, és szívesen beszélgetnek, hogyha erre igény mutatkozik.”

A kórházlelkészséggel kapcsolatba lépni egy 24 órás telefonos ügyeleti számon lehetséges, amely a 06-30/70-20-133-as számon hívható. E-mailen keresztül pedig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen tudnak üzenni az érdeklődők.

Fotó: Harasztovics Arnold, Asztalos Lívia

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 június
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 06. 04. -
Szentháromság Vasárnapja – Horvátok főbúcsúja:
Máriagyűd
2020. 06. 07. - 2020. 06. 07.
Szentháromság vasárnapi német búcsú:
Máriakéménd
2020. 06. 07. -
ELMARAD - VADFÜGE Filmklub:
Magtár Látogatóközpont
2020. 06. 09. -
ELMARAD - Te Deum katolikus iskolák részére:
Máriagyűd
2020. 06. 11. - 2020. 06. 11.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi