A pécsi Szent Mór Katolikus Óvoda is bekapcsolódott a Katolikus Pedagógiai Intézet által meghirdetett programsorozatba, mely az 52. Eucharisztikus Kongresszus előkészítéséhez nyújt lelki hátteret. Ennek célja, hogy a gyermekek élettani sajátosságait figyelembe véve, közös élmények biztosításával támogassa a hitben való elmélyülést.

A felkészülés jó lehetőség arra is, hogy a növendékek és a felnőttek közös tevékenységei segítsék az Isten iránti szeretet növekedését.

Az idei esztendő sajátossága, hogy a Szentírás idézeteihez kapcsolt programok, közös cselekvések nagy átgondolást, kreativitást igényelnek az óvodapedagógusok részéről, hisz a járványügyi helyzet sok esetben megköti kezünket. Fontos feladatunk, hogy e nehéz helyzet ellenére egységben tartsuk közösségünket, még ha testi távolságtartásra is kényszerülünk. Az evangéliumi gondolatok elmélyítésében, személyesebbé tételében Kajtár Edvárd atya segítette a nevelőtestületet.

Október: „Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők. Aki bennem marad, s én benne, az bő termést hoz. Hisz nélkülem semmit sem tehettek.” (Jn 15,5)

A kiscsoportosok dugónyomdával, festéssel készítettek szőlőfürtöket és színes leveleket. Középső- és nagycsoportunk padlókép alkotásával is feldolgozta az evangéliumi részletet. A Csillag csoport ellátogatott a PEM Látogatóközpont kertjében lévő csodálatos szőlőtőhöz, ahol a püspökségi kertész szeretettel mesélt a növényről való gondoskodás menetéről, és lemetszett hajtásokkal lepte meg a gyerekeket. Lelki percek keretében mind a négy csoport elkészítette a saját, keresztet formáló szőlőtőkéjét, melyet közösen, az óvoda aulájában állították ki, ahol a szülők is megcsodálhatták. A tartalmas program zárásaként a családokat gyermekük munkájával és az evangéliumi idézettel ajándékozták meg.

November: „Én vagyok az égből alászállott, élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él.” (Jn 6,51)

Ebben a hónapban a búzával ismerkedtek a gyerekek. A legkisebbek kalászból nyert búzaszemeket vetettek, majd megfigyelték, hogyan sarjad új élet a magokból. Gondoskodó szeretetük napról napra növelte az apró hajtásokat. A nagyobbak játszottak, barkácsoltak a gabonával és az őrlést is kipróbálhatták. A szorgos kezecskék csoportonként kis cipót dagasztottak. A megkelt tésztákat összefonva sütöttük meg annak jelképeként, hogy Isten búzaszemeiből egyetlen kenyér lesz.

A felkészülés decemberben folytatódik!

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Intézményvezetői értekezlet:
Magtár Látogatóközpont nagyterme -
2021. 05. 17. -
ELMARAD - Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 05. 19. -
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár -
2021. 05. 20. - 2021. 05. 20.
Pünkösd - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 05. 23. -
Papi zarándoklat :
Máriagyűd -
2021. 05. 25. - 2021. 05. 25.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség