Január 15-én koordinátori találkozót rendezett a Pécsi Egyházmegye a Baranya és Tolna megye területén dolgozó azon hitoktatók számára, akik szervezési feladatok ellátásával támogatják katekéta kollégáikat és a plébánosokat. Az esemény alkalmával a résztvevők személyesen bemutatkozhattak Felföldi László pécsi megyéspüspök előtt.

A 2021-es évben első alakommal szervezett koordinátori találkozón, a Magtár Látogatóközpontban Tóth Lászlóné pedagógiai főmunkatárs üdvözölte Felföldi László püspök atyát, akit egy, a Pécsi Egyházmegye területén folytatott hitoktatói módszereket összegző videóval lepett meg katekéta kollégái együttműködésében. Ezt követően a koordinátorok megosztották a főpásztorral jókívánságaikat.

„A házszentelést különleges módon történt, azaz az embert, mint a Szentlélek házát, templomát szentelték fel püspökké. Ez különleges egybeesés, mint a bolygók együttállása. Ahogy a bölcsek a csillagot követve eljutottak Jézushoz, úgy püspökként áldja és vezesse főpásztori útját a Jó Pásztor, adjon erőt, bölcsességet és alázatot a szolgálathoz! Terelgesse a Szűzanya a bűnbánat és az irgalom útján, hogy az egyházmegye papjait és híveit még jobban megismerhesse szeretettel.”

A délelőtti órákban megrendezett találkozó kiemelt célja volt, hogy László püspök személyesen köszöntse az egyházmegye területén szolgálatot teljesítő hitoktatási koordinátorokat és megismerje munkamódszerüket. Ennek érdekében a jelenlévő katekéták örömmel osztották meg az általuk koordinált területek jellemzőit, sajátosságait, beszámoltak a plébánosok és a hitoktatók gördülékeny együttműködéséről, a gyermekek aktivitásáról, illetve azokról a plébániai eseményekről, amelyekhez a növendékekkel együtt kapcsolódnak. Tóth Lászlóné pedagógiai főmunkatárs elmondta, a Hitoktatási Iroda arra törekszik, hogy a nyolc boldogság szerint támogassa a hitoktatókat, akik ugyancsak eszerint végzik hivatásukat.

Az évente négy alakalommal szervezett koordinátori találkozó idei első alkalmával központi kérdésként felmerült a 2021-es Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés, az elkövetkező hónapokban szervezett programok, óravázlatok, nyári táborok, valamint a pályázatok tárgyköre is. A negyedévente tartott megbeszélésekkel a Pécsi Egyházmegye Hitoktatási Irodája a szervezett együttműködésre predesztinálja azt a tizenhárom katekétát, akik Baranya és Tolna megye területén arra vállalkoztak, hogy koordinátori feladatok elvégzésével szolgálják és segítik kollégáik és a plébánosok munkáját.

Fotó: VN

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 május
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

ELMARAD - Sérültek búcsúja:
Máriagyűd -
2021. 05. 14. - 2021. 05. 14.
ELMARAD - Pedagógusnap:
Pécs -
2021. 05. 15. -
Intézményvezetői értekezlet:
Magtár Látogatóközpont nagyterme -
2021. 05. 17. -
ELMARAD - Szabadegyetem:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 05. 19. -
Lectio Divina Eucharistica:
Dóm Kőtár -
2021. 05. 20. - 2021. 05. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség