Bemutatkoznak a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola leendő elsős tanítói.

img 7120 optimizedAz intézmény két osztályt indít:

Német nemzetiségi nyelvoktató (5. évtől angol nyelvvel)
Tanító: Kissné Boda Gabriella

"Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Kissné Boda Gabriella vagyok, a Park Utcai Katolikus Általános Iskola német nemzetiségi tanítója. Közel 20 éve dolgozom ezen a pályán, alsós osztályfőnökként és nemzetiségi német tanítóként. A 2020/2021-es tanévben a leendő németes osztály osztályfőnöke leszek, ahol az olvasás- írás szépségeivel és a számolás izgalmaival ismertetem meg a gyerekeket, kiegészítve a német nyelv alapjainak elsajátításával. Iskolánk minden tantermében van interaktív tábla, így sok digitális tananyagot tudok használni a tanórák során, mely színessé, érdekessé teszi az órákat. A gyerekek nagyon élvezik. Német nyelvet az első osztálytól kezdve heti 5 órában tanulunk, sok mondókával, dallal, játékkal. Lehetőség van német néptánc – és népismeret tanulására is heti 1-1 órában. Tantermeink kialakítása, berendezési tárgyai, színvilága segít abban, hogy tanulóink otthonosan érezzék magukat, s az ott kialakított kis pihenősarkot is szívesen használják. Tavaly elkészült gyönyörű udvarunkban és korszerű játszóterünkön bőven hagyunk időt a gyerekeknek a friss levegőn való játszásra, szaladgálásra. Az első években igyekszem a játékosságra helyezni a hangsúlyt, a gyerekek ritmusához alakítva napi-rendjüket, ezzel megkönnyítve az óvoda-iskola átmenetet, rugalmasan kezelve a tanórákat és a pihenő időket. Nagy izgalommal és szeretettel várom osztályomba a leendő elsősöket, remélem minél előbb személyesen is találkozhatunk."

img 7122 optimizedKomplex művészeti nevelés (dráma, tánc, vizuális kultúra)
emelt óraszámú ének-zenével (1. évtől angol vagy német nyelvvel)
Tanító: Vetró Gáborné

"Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Vetró Emese vagyok. Tanítói diplomámat az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán szereztem, ének-zene szakkollégiumi képesítéssel. Pályakezdő korom óta tanítok a Park Utcai Katolikus Általános Iskolában. Szerencsésnek tartom magam, hogy folyamatosan osztályfőnök lehetek. Mindez kihívást és örömet jelent számomra. Osztályfőnökként sok gondot fordítok a közösség kialakítására. Nagy hangsúlyt fektetek a harmóniára, az elfogadó, az egymás kölcsönös tiszteletén alapuló légkör megteremtésére. Tanóráimon szívesen alkalmazom az együttműködést támogató módszereket: a páros- és csoportmunkát, a tevékenységközpontú tanulási formákat, hogy minél hatékonyabban fejlesszem a gyermekek képességeit. A kicsik életkori sajátosságait figyelembe véve törekszem a játékosságra, hiszen ebben az életkorban – különösen az első osztályban – még a játék a gyermek elsődleges tevékenysége. Tanítói hitvallásomat Szent Ágoston sorai jellemzik: „A hit azt jelenti, hogy az ember elhiszi, amit még nem lát. Ennek a hitnek pedig az lesz a jutalma, hogy látni fogja, amiben hisz.” A következő tanévben az ének-zene tagozatos osztály tanítója leszek. Nagy szeretettel várom a gyermekeket az osztályomba. Szívből remélem, hogy hamarosan személyesen is találkozunk!"

Hivatalos beiratkozás: 2021. április 15-16.

 

A közvetlen és könnyebb tájékoztatás érdekében kérjük, töltsék ki a rövid szándéknyilatkozatot.

 

 

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 23. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség