Lezárult a Házasság hete alkalmával szervezett előadássorozat, amely a tisztasággal kapcsolatban fogalmazott meg kérdéseket és adott tanácsokat a fiatalok, a szülők és nevelő szerepben lévő hívek számára.

A pandémia okán a 2021-es Házasság hete alkalmával nem volt lehetőség arra, hogy a házaspárok nap mint nap kimozduljanak és a már hagyományossá vált vagy éppen újdonságnak számító programokon közösségben ünnepeljék kapcsolatukat a megerősítés jegyében. Ezért a Pécsi Egyházmegye egy négyrészes videósorozatot rendezett, amely alatt a Katifi párkapcsolati műhelyének vezetői, Nagy Péter és Judit beszélgetett Puskás Antal atyával, a Magyar Pálos Rend tartományfőnökével a tisztaság témában. A közel huszonöt perces videók február 9-12. között esténként 19.30 órától voltak megtekinthetőek élőben az egyházmegye YouTube csatornáján és Facebook oldalán.

A záró rész középpontjában a korábbi epizódokban is tárgyalt Az emberi szexualitás jelentése és jelentősége című pápai dokumentum azon pontjai álltak, amelyek a gyermek fejlődési szakaszaihoz mérten adnak tanácsokat a nevelő szerepben lévő híveknek. Mint Antal atya is hangsúlyozta, az Egyház sokat foglalkozik a fejlődéslélektannal, és ezzel kapcsolatban fogalmaz meg keresztény szemléletű tanítást, amely gyakorlati tanácsokkal látja el a szülőket, hogyan segítsék gyermeküket a tisztaság útján maradni.

A rendfőnök lehetőségként megemlítette az Exodus lelkigyakorlatot, amely a külföldi helyszínek mellett ma már Magyarországon is elérhető. A lelkigyakorlat célja, hogy kérdéseket tegyen fel a férfiaknak a tisztasággal kapcsolatban. „Minden életszakaszban fontosak a miértek, például, hogy egy kisgyermek tudja megfogalmazni, miért mond le egy csokiról és egy kamasz is tudja, miért mond le a szexualitásról. Ezzel foglalkozik a lelkigyakorlat is, amely egyre elterjedtebb Magyarországon” – mondta Antal atya.

Végül Nagy Péter kifejezte köszönetét feleségének, Juditnak, beszélgetőpartnerüknek Puskás Antal atyának és a nézőknek, akik közel egy héten keresztül figyelemmel követték a tisztaság témájában tartott előadásokat.

„Keskeny út” című négyrészes beszélgetéssorozat I-IV. részei elérhetőek a Pécsi Egyházmegye YouTube csatornáján és Facebook oldalán.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség