Élménybeszámoló a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda harmadik osztályának Kajla kalandjairól.

A Magyar Turisztikai Szövetség nagyszerű játékában Kajla, a magyarvizsla kölyök bebarangolja hazánk nevezetes tájait, összegyűjti a legizgalmasabb családbarát kirándulóhelyeket. Vadregényes, színes erdők és ezernyi csodás érdekesség várja a családokat az ország számos pontján. A játékban résztvevők megismerkedhetnek Magyarország állat- és növényvilágával, felejthetetlen emlékeket szerezve. Az országjárásról Kajla-útlevélben kaphatunk igazolást.

A mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola harmadikosai már első osztályban megkapták Kajla-útlevelüket. A nyár folyamán szorgalmasan gyűjtögették a pecséteket a családi kirándulások alkalmával Magyarország legszebb helyein. A második osztály elején beszámolhattak élményeikről, és a legtöbb helyen járt tanulókat beküldve a szervezőktől értékes ajándékot kaptak. A második évben a pandémia miatt az utazások korlátozva voltak, de az online-tér megnyitásával néhányan a családi vetélkedőbe is becsatlakoztak. A harmadik év tavaszán meghirdetett Kajla Online Sulikupa, mellyel az osztálynak 1 millió forint értékű kirándulás nyerhető, fellelkesítette a gyerekeket és a szülőket is. A nevezéshez legalább öt főre volt szükség, de a harmadik osztályból hét tanuló is szívesen vállalta a plusz feladatokat. Családi program lett a felkészülés és a szurkolás. Április 19-én, 21-én és 23-án 19 órakor izgatottan vettek részt a Szente Vajk által vezetett online vetélkedőn. Nagyon sok jól felkészült csapat indult a háromfordulós versenyen. Az eredményt mindig másnap délután lehetett megnézni. Lelkesen számolgatták az egyénileg összegyűjtött pontokat és bizakodva várták a helyezettek nyilvánosságra hozatalát. Sajnos nem sikerült az élmezőnybe jutniuk, de cseppet sem voltak elkeseredve. Az ország nevezetességeiről sok érdekes információt tudtak meg. A verseny izgalma, a családok összefogása, az együtt eltöltött idő, mind-mind maradandó élményt adott a gyerekeknek és a szülőknek is. Közben terveket szőttek a felkeresendő helyekről is. Az iskolába érkezett térkép és makettek - melyet a kézműves szakkör állított össze - még több tanuló érdeklődését keltették fel hazánk szép tájai iránt.

Szerencsés Ilona, a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda munkatársa

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 23. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség