Május 28-án a Magtár Látogatóközpontban szervezett sajtótájékoztató keretei között mondott köszönetet főpásztorunk a Pécsi Egyházmegyében tervezett Magyar Templom-felújítási Programért, mely által számos, hitünk ünneplését szolgáló szent épület újulhat meg.

A délelőtt tartott sajtótájékoztatón Felföldi László pécsi megyéspüspök köszöntötte Soltész Miklós államtitkár urat, Hoppál Péter országgyűlési képviselő urat, Hargitai János országgyűlési képviselő urat, Nagy Csaba országgyűlési képviselő urat, Őri Lászlót, a Baranya Megyei Önkormányzat elnökét, a jelenlévő polgármestereket és a felekezetek képviselőit.

 DSF4811

A főpásztor beszédét hálája tolmácsolásával kezdte, melyben megfogalmazta, nagy szükség mutatkozik a falvak, valamint az itt élő családok támogatására, akiket nem csupán materiális, hanem lelki értelemben is szeretne segíteni. „Minden ember szakrális, enélkül nincs élet. Amikor a templomfelújításokról beszélünk, akkor valahol a modern pszichológia is beigazolódik, mely szerint mindannyiunknak van igénye a lelki fejlődésre, nem létezhetünk szakralitás nélkül. Hiába van meg mindenünk, a szellemi szükségletek kiszolgálásának hiányában, azok csupán üres dolgok”. Felföldi László, megyéspüspök hozzátette, hogy míg a szakemberek arról gondoskodnak, hogy fizikai valójukban elkészüljenek a felújítási tervek, addig főpásztorként paptestvéreivel azon dolgozik, hogy a hívekkel együtt lélekben töltse meg a szent helyeket. „A múlt hálájával és a jövő reményével gondolok közös munkánk gyümölcseire!”

 DSF4820

A Magyar Templom-felújítási Program keretei között a Pécsi Egyházmegye területén 35 templom újul meg, melyből 17 katolikus templom.

Püspök atya köszöntőjét követően Soltész Miklós, a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős államtitkára szólalt fel. Köszönetét fejezte ki Felföldi László megyéspüspöknek, amiért az emberekhez közel lépve, a hívek közvetlen közelében dolgozik az egyházmegyéért, mellyel garantálja a programban résztvevő és a térség területén álló további templomok és ezzel együtt az emberek szívvel-lélekkel való elhalmozását.

Majd a régió jelenlévő országgyűlési képviselői szintén kifejezték köszönetüket, hangsúlyozva a templomok felújításának fontosságát. A sajtótájékoztatót megyéspüspök atya zárta.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Közelgő események

Imahét a családokért:
-
2021. 09. 16. - 2021. 09. 19.
Lectio Divina:
Dóm Kőtár -
2021. 09. 16. -
Szent Vér-búcsú, gyalogos zarándoklat:
Báta -
2021. 09. 18. - 2021. 09. 18.
Kisboldogasszony napi német búcsú:
Máriakéménd, kegytemplom -
2021. 09. 19. -
Koordinátor találkozó:
Püspökség -
2021. 09. 24. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség