Június 18-20 között Nyúl Viktor atya, Kárász Gábor atya és Teréz nővér közreműködésével lelkigyakorlatot tartott az egészségügyi dolgozók részére Máriagyűdön a Domus Mariae zarándokházban.

A kegyhely békessége, a szép környezet és a gyönyörű természet segítették a résztvevőket, hogy a tartalmas elmélkedéseket bensővé tegyék és tovább gondolják, a saját életükre vonatkoztassák.

Viktor atya vezetésével több szentírási szakaszról elmélkedtek közösen – vihar lecsendesítése, Jairus lányának feltámasztása, vérfolyásos asszony meggyógyítása. Betekinthettek Jézus és az Atya kapcsolatába, amint Jézus dicsőíti az Atyát a Szentlélekben, valamint Mária és Erzsébet találkozásába.

Kárász Gábor atya mély és személyes tanúságot tett arról a benső tapasztalatról, amit betegségében és gyógyulása során megtapasztalt, kifejezve ezúton is háláját a Jóisten után az egészségügyben dolgozók felé, megerősítve őket abban, hogy pótolhatatlan és felbecsülhetetlen értékű szolgálatot végeznek.

egészségügyi dolgozók lelkigyakorlata 2 Egyedi

Teréz nővér vezetett imákkal segítette a lelki elmélyülést, és egy gondolatébresztő előadást tartott ezzel a témával: „Van-e értelme a szenvedésnek? Hogyan, milyen lelkülettel álljunk a szenvedő ember mellett?”

A lelkigyakorlatot gazdagította a közös zsolozsma, szentmisék, szentségimádás, rózsafüzér útján való közös zarándoklat, a csend és a közös étkezések alatti kötetlen beszélgetések, tapasztalatcserék.

A lelkigyakorlat végén egy közös megosztást tartottak a résztvevők, egymást is gazdagítva azokkal a kincsekkel, amiket ajándékba kaptak a hétvége során.

„Másodszor vehettem részt a lelkigyakorlaton, ezért is mélyen hálás vagyok a Pécsi Egyházmegyének, Püspök Úrnak, Dr. Nyúl Viktor Atyának, Keresztes Andor plébános úrnak, Máté M. Teréz nővérnek, hogy ismét szélesre tárták Mária Házának kapuit, így megélhettem a “Mester, jó nekünk itt lenni! (Mk 9, 33) újra felfedezett békéjét. 

A Lectio Divina elmélkedésmóddal most találkoztam először Viktor atya által, élőben, online is nagyon újszerű szemléletmód, de személyesen még inkább; és lelkemnek nagyon kedves volt a zsolozsma-idő is. Teréz nővér, Viktor Atya figyelmes jelenléte, derűje biztos vagyok benne, hogy sokáig megtartó erőforrás lesz számomra, élő emléke a “vendégeskedésnek” Mária Házában, a gyűdi Boldogasszonynál.”

- számol be élményeiről az egyik résztvevő.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség