Június 18-20 között Nyúl Viktor atya, Kárász Gábor atya és Teréz nővér közreműködésével lelkigyakorlatot tartott az egészségügyi dolgozók részére Máriagyűdön a Domus Mariae zarándokházban.

A kegyhely békessége, a szép környezet és a gyönyörű természet segítették a résztvevőket, hogy a tartalmas elmélkedéseket bensővé tegyék és tovább gondolják, a saját életükre vonatkoztassák.

Viktor atya vezetésével több szentírási szakaszról elmélkedtek közösen – vihar lecsendesítése, Jairus lányának feltámasztása, vérfolyásos asszony meggyógyítása. Betekinthettek Jézus és az Atya kapcsolatába, amint Jézus dicsőíti az Atyát a Szentlélekben, valamint Mária és Erzsébet találkozásába.

Kárász Gábor atya mély és személyes tanúságot tett arról a benső tapasztalatról, amit betegségében és gyógyulása során megtapasztalt, kifejezve ezúton is háláját a Jóisten után az egészségügyben dolgozók felé, megerősítve őket abban, hogy pótolhatatlan és felbecsülhetetlen értékű szolgálatot végeznek.

egészségügyi dolgozók lelkigyakorlata 2 Egyedi

Teréz nővér vezetett imákkal segítette a lelki elmélyülést, és egy gondolatébresztő előadást tartott ezzel a témával: „Van-e értelme a szenvedésnek? Hogyan, milyen lelkülettel álljunk a szenvedő ember mellett?”

A lelkigyakorlatot gazdagította a közös zsolozsma, szentmisék, szentségimádás, rózsafüzér útján való közös zarándoklat, a csend és a közös étkezések alatti kötetlen beszélgetések, tapasztalatcserék.

A lelkigyakorlat végén egy közös megosztást tartottak a résztvevők, egymást is gazdagítva azokkal a kincsekkel, amiket ajándékba kaptak a hétvége során.

„Másodszor vehettem részt a lelkigyakorlaton, ezért is mélyen hálás vagyok a Pécsi Egyházmegyének, Püspök Úrnak, Dr. Nyúl Viktor Atyának, Keresztes Andor plébános úrnak, Máté M. Teréz nővérnek, hogy ismét szélesre tárták Mária Házának kapuit, így megélhettem a “Mester, jó nekünk itt lenni! (Mk 9, 33) újra felfedezett békéjét. 

A Lectio Divina elmélkedésmóddal most találkoztam először Viktor atya által, élőben, online is nagyon újszerű szemléletmód, de személyesen még inkább; és lelkemnek nagyon kedves volt a zsolozsma-idő is. Teréz nővér, Viktor Atya figyelmes jelenléte, derűje biztos vagyok benne, hogy sokáig megtartó erőforrás lesz számomra, élő emléke a “vendégeskedésnek” Mária Házában, a gyűdi Boldogasszonynál.”

- számol be élményeiről az egyik résztvevő.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2022 január
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
-
2022. 01. 22. - 2022. 01. 23.
Ökumenikus imahét:
Pécsi Pünkösdi Gyülekezet temploma -
2022. 01. 22. -
Ökumenikus imahét - záró szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 01. 23. -
Férfitalálkozó - Férfi munka:
Dombóvári Művelődési Ház (7200 Dombóvár, Hunyadi tér 25.) -
2022. 01. 28. -
Férfitalálkozó - Férfi munka:
Szigetvár, Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola -
2022. 02. 04. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség