A Püspökség helyszínei a nyári napok legmelegebb óráit követően is nyitva állnak. Péntekenként este 21.00 óráig, meghosszabbított nyitvatartással várjuk a püspökség két fő templomában és kávézójában azokat, akik elkerülnék a legnagyobb forróság idején történő városlátogatást.

A Gyertyaszentelő Boldogasszony templom, a hajdani Gázi Kászim pasa dzsámija, hazánk páratlan török kori műemléke, a magyarországi török-iszlám építészet legjelentősebb alkotása. A 23 m magas kupolájával a Széchenyi tér legmeghatározóbb épülete. A majolikarácsba helyezett kerek üvegtárcsákon keresztül különös zöldes-sárgás fényjátékot figyelhetnek meg az esti órákban betérők, miközben rácsodálkoznak a török kori maradványok, és a keresztény templom berendezésének és díszítményeinek gyönyörű kettősségére.

nyaresti elmenyek 1

Az ország egyetlen, négy főtoronnyal rendelkező Székesegyháza építészetében és aprólékos, gazdag díszítésében egyaránt kiemelkedő alkotás. Freskói Székely Bertalan és Lotz Károly munkái, melyek a nemrégiben befejeződött, évekig tartó restaurálási munka során megújultak, megszépültek. A templom páratlan belső tere bármikor képes bámulatba ejteni a látogatókat, ugyanakkor egy esti látogatás a templomtérben és a toronykilátóban különleges élményt és hangulatot is kínál. A városban nem akad még egy olyan kilátó, ahonnan a belvárosi naplementét ilyen szemszögből vehetjük szemügyre.

nyaresti elmenyek 2

A Székesegyház tövében, a várfalsétány mellett, középkori épületek között elhelyezkedő Magtár Kávézó egyszerre kínálja a páratlan környezet élményét és a minőségi szolgáltatást. Pénteki estéken érdemes betérni egy frissítő limonádéra, jeges kávéra vagy egyéb finomságokra, s visszarepülni a mediterrán város hajdani, szakrális miliőjébe.

nyaresti elmenyek 3

A pécsi lakosok számára továbbra is elérhető Sz/Ékes Pécs ajánlatunk, melynek keretében egész évben ingyenes a belépés a Pécsi Püspökség látogatható egységeibe minden pécsi lakos számára, aki maga idegenvezetővé válik saját városában, s nem pécsi vendégeinek bemutatja azokat. A püspökség célja, hogy a pécsiek büszkén mutassák be vendégeiknek a város és a püspökség tárgyi és szellemi értékeit, s ennek ne legyen akadálya a belépődíjak ismételt megfizetése.

Várjuk Önöket sok szeretettel!

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.
Szent István király ünnepe - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 20. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség