Hagyományteremtő szándékkal, egész napos családi rendezvénnyel ünnepelték Tamásiban Szűz Mária mennybevételét.

Első alkalommal, ám hagyományteremtő szándékkal augusztus 15-én közösségi családi napot tartottak Tamásiban. A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Tamási Szevezetének elnöke, Ribányi József felvetésére egy maroknyi lelkes hívő kezdte el megvalósítani a gondolatot. A rendezvény apropója, hogy a tamási templom Nagyboldogasszony nevét viseli, augusztus 15-e pedig a templom búcsúnapja. A napnak mottót is adtak, mely „Máriával Jézushoz” volt. A rendezvénynek a templom és a templomkert adott otthont.

Az ünnep szentmisével kezdődött Csibi Imre plébános celebrálásával, majd színes programokkal folytatódott, melyekből kicsik és nagyok egyaránt választhattak. A legkisebbeket ugrálóvár várta, de kézműves foglalkozásokon is részt vehettek és bábfilmet nézhettek, míg szüleik Nagy Péter keresztény nevelésről szóló előadását vagy a Szent Cecília Katolikus Zenekar koncertjét hallgathatták. Az érdeklődők a Tamási Íjász Egyesület segítségével próbára tehették íjász tudásukat is.  

„Végül a szeplőtelen Szűzet – az áteredő bűnnek minden szennyétől épségben megőrzötten – földi életének végén testestül – lelkestül fölvette Isten a mennyei dicsőségbe.” KEK966

Minden résztvevőt finom ebéddel (szarvaspörkölt főtt burgonyával) kínáltak a szervezők, melyet Strigencz Ferenc kántor úr készített. A nap zárása egy zenés irodalmi előadás volt, ahol magyar költők világirodalmi verseinek megzenésített változatát hallgathatta a közönség Erdős Orsolya és Kántor István előadásában.

A szervezők célja a közösség építése, a lelki megerősödés mellett pedig egy kellemes, gondtalan nap eltöltése a Szűzanya ölelésében. Több résztvevő megfogalmazta, hogy érdemes lenne ezt folytatni és valóban hagyományt teremteni.  A szervezők örömmel vállalják a feladatot a jövőben és ezúton is köszönetüket fejezik ki mindazoknak, akik valamilyen módon támogatták a rendezvény létrejöttét.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 szeptember
H K Sz Cs P Szo V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség