100 rászorulót hívott meg szeretetvendégségre a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász és a Szent Egyed közösség szeptember 4-én, az Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megnyitását megelőző napon.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus ünnepélyes megnyitása előtti napon az egyházmegyék 5000 rászorulót hívtak meg szeretetvendégségre. Pécsett, Felföldi László, megyéspüspök nehéz sorsú családokat, hajléktalanokat, egyedülállókat, időseket látott vendégül. A Szent Egyed közösség és a Katolikus Karitász önkéntesei és munkatársai személyesen hívtak meg száz rászorulót, akikkel szolgálatuk folytán rendszeres kapcsolatban állnak. A Dóm tér déli részén sátrakat emeltek az asztalok fölé, ahol a meghívottak helyet foglalhattak.

Besenczi Zsolt, a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója köszöntő beszédében emlékeztetett rá, hogy Magyarország 83 év elteltével rendezhet újra Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, amit másnap nyitnak meg. Ennek előkészületeként szervezte meg a Magyar Katolikus Egyház ezen a napon országszerte azt a szeretetvendégséget, amin a Pécsi Egyházmegyében is négy helyszínen — Pécsett, Tolnán, Bólyban és Pakson — ugyanabban az időpontban vettek részt a meghívottak. Ez az alkalom az Egyháznak az Isten szeretetét közvetítő, a hétköznapokban is gyakorolt tevékenységét hivatott láthatóvá tenni

Nagy János, a Szent Egyed közösség vezetője társszervezőként mondott köszönetet a főpásztornak, hogy lehetővé tette a rendezvény létrejöttét, és örömét fejezte ki, hogy szeretetből fakadó személyes meghívásuknak szinte mindenki eleget tett.

Karitasz 20210904 17

Az étkezést megelőzően Felföldi László pécsi megyéspüspök is köszöntötte a jelenlevőket, kiemelve: „A szeretetvendégség az élet ünnepe.Szeretettel és hálával fordulunk egymáshoz vendéglátók és vendégek”. A főpásztor nem csupán az étkezés előtti imát vezette. Az önkéntesekkel együtt részt vett az étel felszolgálásában, majd baráti közvetlenséggel üdvözölt minden egyes asztaltársaságot, akik közül több meghívottat látásból már ismert.

A megnyitókat követően a Biseri Drave Tamburazenekar előadásában felhangzó közismert dallamok tették hangulatossá az asztaloknál a meghívottak és a vendéglátók között megindult beszélgetéseket.

A jó hangulatban elköltött ebéd után meglepetésként még süteménnyel is szolgáltak a vendéglátók, akiknek önkénteseihez olyan fiatalok is csatlakoztak, akik iskolai közösségi szolgálatuk helyszínéül választották ezt az eseményt.

Búcsúzóul a meghívottaknak ajándékcsomagot adtak át a szervezők, a kisgyermekek számára még egy-egy játékról is gondoskodtak.

Fotó: Hegyi László

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 augusztus
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Szent István király ünnepe - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 20. -
A Pécsi Egyházmegye alapításának 1013. évfordulója - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 08. 23. -
Pécs Város és a Magyar Felsőoktatás Napja:
Pécs -
2022. 09. 01. - 2022. 09. 01.
Ars Sacra Fesztivál:
-
2022. 09. 12. - 2022. 09. 19.
Szent Vér búcsú és gyalogos zarándoklat:
Mohács - Báta -
2022. 09. 17. - 2022. 09. 17.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség