A Ferenc pápa által meghirdetett Szent József-évben a Pécsi Egyházmegye Családreferatúrája pályázatot hirdet „Az én apám” címmel (a címben szereplő „én apám” kiterjeszthető nagyapákra, dédapákra is).

Pályázat címe:  „Az én apám”

Pályázat kiírója: Pécsi Egyházmegye Családreferatúrája

Ferenc pápa 2020. december  8-án meghirdette a Szent József-évet, mely 2021. december 8-ig tart. A Szentatya ezzel arra hív bennünket, hogy tekintsünk Szűz Mária jegyesére, Jézus nevelőapjára, és tanuljunk tőle, mert ő a katolikus Egyház védőszentje.

Pályázati felhívásunkkal célunk, hogy a figyelem középpontjába állítsuk a férfiak (apák, nagyapák, dédapák) szerepét a családok életében, s hogy hálánkat, köszönetünket fejezzük ki életükért, jelenlétükért. Tehetjük mindezt a pályázatunkban az alábbiakban megnevezett formák valamelyikében, korosztályok szerint:

  • novella: 1-4 oldal terjedelmű (Times New Roman betűtípus, 12-es méret) prózai mű, személyes élmények leírásával, PDF formátumban.
  • vers: PDF formátumban
  • rajz: pályázónként 1 db A4 formátumú alkotás (vegyes technika: pl. ceruza, filc, festék, …)
  • fotó: pályázónként 1 db digitális fotó (képformátum: jpg, file mérete: 1-6 MB között)
  • videóklipp ( 3 percben)

A pályaművek – egyéni jelige megadásával – a következő email címre küldendők: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.. A jeligén túl kérjük megadni az alábbi személyes adatokat is a pályaművet készítőkről, hogy a nyertesek kiértesíthetők legyenek: a pályázó neve, születési dátuma, email címe. A beérkezett pályaműveket zsűri értékeli, és az első három helyezettet korcsoportonként, kategóriánként díjazásban részesíti.

Az elektronikusan beküldött pályaműveket tartalmazó csatolmányok file-nevét a következő módon kérjük megadni:  JELIGE_KATEGÓRIA_SZÜLETÉSI IDŐ ÉV HÓNAP ÉS NAPJA  Kategória lehet novella, vers, rajz vagy fotó (minta egy file névre:  kisjeges_vers_19890619).

A pályázó a pályamű benyújtásával hozzájárul ahhoz, hogy a pályázat során megadott adatait a természetes személyek személyes adataira vonatkozó adatkezelés jogalapja (a GDPR rendelet 6. cikk, (1.) bekezdés a.), és f.) pontja) szerint a Pécsi Egyházmegye kezelhesse, valamint a pályázó nevének feltüntetésével a pályaművet felhasználhassa kiállítás céljából. A pályázó felel a beadott pályamű jogtisztaságáért.

Beadási határidő: 2021. november 5.

Eredményhirdetés:  2021. december 4.

Pécs, 2021. szeptember 10.

Bacsmai László atya   családreferens
Kapitányné Légrádi Éva   családreferens munkatárs
Simon Béla   családreferens munkatárs

Melléklet
Download this file (Az-en-apam-Palyazati-felhivas.pdf)"Az én apám"[Pályázati felhívás ]

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 25. - 2021. 10. 31.
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 25. -
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2021. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 10. 25. -
Elmarad - Katekumenátus képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 26. - 2021. 10. 27.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség