Szent II. János Pál pápa liturgikus emléknapját ünnepeljük október 22-én. A Szentatya negyvenhárom évvel ezelőtt – pápává választását követően – ezen a napon mutatta be székfoglaló szentmiséjét a Szent Péter Bazilika előtti téren. Itt hangzott el prédikációjában a „Ne féljetek…!” kezdetű buzdítása, amely szinte védjegyévé vált.

Életének példája, egyházfői tanítása, békére törekvő alakja, sokoldalú felkészültsége, aktív kiállása máig inspirálóan hat az egész világon. Kultusza hazánkban is eleven és intenzív.

Emléknapja alkalmából a Pécs-Szent II. János Pál Plébánia búcsút tart. A pécsi Szent II. János Pál-kápolnában a 18.00 órakor kezdődő ünnepi szentmise fő celebránsa Paweł Sobstyl atya. A lengyel lelkipásztor – aki a varsói Gyermek Jézus Plébánia plébánosa és egyben a varsói magyarság lelki vezetését ellátó pap – ez alkalommal ezüstmiséjét mutatja be.

Pawel ereklye

Paweł Sobstyl atya

Kövesi Ferenc, a Pécs-II. Szent János Pál Plébánia plébánosa hívja fel figyelmünket a jelentős eseményre, miközben a varsói plébániai testvérkapcsolatokra is utal:

„Paweł atya és közössége több alkalommal is meglátogatták plébániánkat. A testvérplébániai kapcsolatunk megerősítését a pandémia megakadályozta, azonban bízunk benne, 2022-ben lehetőségünk lesz viszonozni látogatásukat.

A lengyel testvér-plébánia Boldog Jerzy Popiułeszko vértanú vérereklyéjével ajándékozta meg egyházközségünket 2020-ban, mely a Szent II. János Pál-kápolnában került elhelyezésre.

Paweł atya mostani látogatása során ismét értékes ajándékkal érkezik hozzánk: a szentmise végén ünnepélyes keretek között adja át Szent II. János Pál vérereklyéjét, melyet Stanislaw Dziwisz bíboros úr, a szent pápa egykori titkára küld az egyházközségünknek. Örömmel fogadjuk az új ereklyét és igyekszünk méltó módon őrizni, miközben kérjük Védőszentünk közbenjárását!”

A szentmisét és ereklyeátadást követően emlékfa ültetetés lesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékére, majd agapéra hívják a résztvevőket. 

A közös ünneplésre szeretettel várnak mindenkit a kápolnába!

Fotó:
Pécsi Egyházmegye
vaticannews.va

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 december
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Pécsi Advent:
-
2021. 12. 06. - 2021. 12. 19.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 06. -
Punya, egy falat kenyér c. kiállítás:
Pécs, Dóm Kőtár -
2021. 12. 06. - 2022. 01. 06.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 07. -
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 08. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség