Az idei tanévben is útjára indul az internetes böngészős hittanverseny a Pécsi Egyházmegyében. A verseny célja, hogy a diákok gyarapítsák a hittan foglalkozásokon szerzett tudásukat, megismerkedjenek a különböző keresztény alapdokumentumokkal, legfontosabb internetes oldalakkal.

A megoldáshoz éppen ezért bármilyen segédeszköz igénybe vehető. A feladatok alapvetően  az internetes forrásokra támaszkodnak, de nyomtatott segédanyagokat is lehet használni. Felnőttek, szülők, hitoktatók is bátran nyújthatnak segítséget a források elérésében,  megfelelő használatában. 

Két korcsoportban várjuk a tanulók jelentkezését:  

általános iskola 5-6., valamint 7-8. osztályaiban. 

A verseny 4 fordulóból áll, a feladatlapok e-mailben kerülnek kiküldésre a versenyzőknek és a hitoktatóknak, a megoldásokat szintén elektronikus úton kell visszaküldeni, a  feladatlapokon megjelölt elérhetőségre, a megadott határidőre. A feladatlapok számítógéppel megoldhatók, minimális szövegszerkesztési ismeretet igényelnek, igény  szerint lehetőség van kinyomtatni és papíron megoldani a fordulókat (ezt kérjük minden ilyen esetben jelezni). A következő fordulók feladatlapjait a versenyzők a beérkezési határidő  után, sikeresen beérkezett feladatlapot követően kapják majd meg elektronikusan. Visszajelzés az elért pontszámokról a javítást követően várható. 
A négyfordulós verseny témája- a püspöki szinódushoz kapcsolódóan: a közösség, a részvétel és a küldetés.
A legtöbb pontszámot elérő versenyzők díjazásban részesülnek mindegyik kategóriában.
A jelentkezést élő internetkapcsolat esetén lehet véghezvinni. Az űrlapon a hitoktató e-mail  címének megadása után kérjük a megfelelő adatokat megadni, majd a végén a Küld gomb  megnyomásával véglegesíteni a jelentkezést. Jelentkezőnként külön űrlapot kell kitölteni. A megadott válaszok utólag is szerkeszthetők, javíthatók. 

 

Jelentkezési határidő: 2021. november 15.

Jelentkezés ITT

ibhv qr

Kérdéseket az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen lehet feltenni.

Szeretettel várjuk a jelentkezéseket! 

Letölthető meghirdetés (PDF)

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 december
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Pécsi Advent:
-
2021. 12. 06. - 2021. 12. 19.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 06. -
Punya, egy falat kenyér c. kiállítás:
Pécs, Dóm Kőtár -
2021. 12. 06. - 2022. 01. 06.
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 07. -
Roráté szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 12. 08. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség