Megindító pillanatok, amikor gyerekek ajándékoznak rászoruló gyermekeket. Ilyen élménnyel gazdagodtak a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola nehézsorsú diákjai, akiknek a Tamási Katolikus Általános Iskola alsó tagozatos tanulói készítettek cipősdoboz-ajándékokat.

Az akció kezdeményezője Kovács József káplán, a Szent Imre Katolikus Általános Iskola lelkésze, hitoktatója, aki régóta jó kapcsolatot ápol a tamásiakkal, ezért kereste bátran az iskolát kérésével. Az alsó tagozat pedagógus munkaközössége egy emberként állt a kezdeményezés mellé. Az osztályfőnökök osztályaikban hirdették az akciót, voltak pillanatok, amikor könnyek szöktek a gyermekszemekbe a lehetőség hallatán. A szülők is nagy örömmel álltak az ügy mellé. A tanítók kérték, hogy otthon is beszélgessenek a gyerekekkel a csomag összeállítása közben az ajándékozás fontosságáról, hogy a gyermekeket lélekben is megérintse az „adni jó” érzése.

Így történt, hogy 112 db ajándékcsomag indult Siklósra, 2021. december 16-án. A csomagokat személyesen Kovács József káplán és Batki Ottó, a Szent Imre Katolikus Általános Iskola igazgatója vette át Tamásiban. A csomagok névre és osztályfokozatra szólóan kerültek átadásra, ezzel is igyekeztek személyessé tenni az ajándékozást. A siklósiak sem érkeztek üres kézzel, minden ajándékozó gyermek egy gyönyörű, kézzel készített angyalkát kapott, melyet a siklósi iskola egyik ügyes kezű pedagógusa készített.  Mindkét intézmény a Pécsi Egyházmegye fenntartása alá tartozik, mely még inkább fokozza az összetartozás, egységesség, segítségnyújtás érzését. A két intézmény pedagógusai bíznak abban, hogy ez valaminek a kezdete, nem csak a szakmai kapcsolat, hanem egy barátság, talán testvérkapcsolat is kialakulhat… ez a jövő titka.

Mindenesetre csodálatos volt megtapasztalni az ünnep értelmét, közelebb kerülni Isten rólunk alkotott terveihez, és jó volt adni. A visszajelzések azt mutatják, hogy érdemes volt, mert 112 gyermeknek sikerült örömet, boldogságot, meghitt hangulatot szerezni karácsonyra.

Pécsi Egyházmegye

cp2

Fotó: Tolnainé Kelemen Bea

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség