Felföldi László pécsi püspök a 2021-es polgári évet búcsúztató és a 2022-t köszöntő gondolataiban a szív mérlegét állította középpontba, melynek egyik képzeletbeli serpenyőjében a múltunk, másik serpenyőjében a jövőnk áll. Közte pedig, miként a mérleg nyelve, ott egyensúlyoz a jelenünk, melyet az életünk egyetlen lehetőségének nevezett a Pécsi Egyházmegye főpásztora.

A múltunk

A múlt mérlegének serpenyőjében ott van az is, ami nem sikerült, amit elrontottunk, amit meg kellett volna tenni, de nem tettünk meg. Ezért ott kell lenni a bocsánatkérésnek egymástól, Istentől, magunktól. Bocsánatot kérni és megbocsátani, begyógyítva mindent és megszabadulva mindentől, ami sebként ott maradt.

A jövőnk

A jövő mindig egy kicsit jobbat, szebbet, többet kér tőlünk. A jövő serpenyőjében ott van a remény, hogy jelenvalóbbá leszünk az életünkben, mely elhatározásunk döntésének a kérdése. A jövő emberi sorsunk legkülönlegesebb eleme, noha mindig csak a jelen pillanata létezik. A múlt mellett már elhaladtunk, a jövő pedig még nem érkezett meg. Életünk nagy gazdagságát ezért nem az álmaink, a jövőról szőtt gondolatok, hanem a jelen valósága adja meg.

A jelenünk

A jelenben fontos figyelnünk arra, hogy ténylegesen ott legyünk, ahol éppen vagyunk, találkozzunk azzal, aki éppen most ránk néz, ránk vár. A jelenben legyünk önmagunk, ajándékozzunk önmagunk valóságát és szeretetét a másiknak. Ne várjunk a jövőre, amikor majd talán jobb lesz, hanem itt és most álljunk helyt életünk valóságában, és akkor az új esztendő, amelybe most belépünk, sok-sok örömöt és gazdagságot hoz. A jelenben építjük ki Istennel, felebarátainkkal, magunkkal való kapcsolatainkat. Felelősek vagyunk, hogy mire fordítottuk, mivel töltöttük az időt, mit hoztunk ki belőle. Az idő lehetőség, az életünk lehetősége, a szeretetünk lehetősége, melyet, ha jól valósítunk meg, akkor Isten áldása mellénk szegődik.

Így kívánok mindenkinek sok-sok bölcsességet és erőt az új esztendőben, hogy életének reményeit a saját döntésével és szeretetével meg tudja valósítani, hogy saját maga, szeretteinek, családtagjainak és közösségének életét minél szebbé, teljesebbé tudja tenni Isten áldásával és jóságával. Ha ez megvalósul, akkor a következő év végén újra hálaadás és köszönet vár ránk. Így kívánom, hogy az új esztendőben is Isten áldása, öröme és szeretete kísérje mindnyájunk életét - fogalmazott az óévet búcsúztató és az új esztendőt köszöntő beszédében Felföldi László megyéspüspök.

Felföldi László megyéspüspök beszéde megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján.

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Gyalogos zarándoklat a szentelendőkért:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
A székesegyház felszentelésének 133. évfordulója:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség