Hivatás és szakma, hagyomány és érték mottóval indít kántorképző tanfolyamot a Pécsi Egyházmegye, melynek első évfolyamára hirdetnek most felvételt. Újdonság, hogy a tanfolyam keretében fakultatív lehetőségként klasszikus gitártanulmányokat folytathatnak azok a jelentkezők, akik egyházmegyénkben a liturgiák gitáros szolgálatában aktívan közreműködnek.

A Pécsi Egyházmegye által meghirdetett kántorképző tanfolyamra 2022. május 31-ig lehet jelentkezni. A négyéves képzés és a sikeres záróvizsga után a résztvevők - az előzetes zenei előképzettségük függvényében - a Pécsi Egyházmegye által kiállított kántori oklevelet, segédkántori működési engedélyt vagy hivatalos énekvezetői engedélyt kapnak.

A tanfolyamra 14. életévüket betöltött érdeklődők jelentkezését várják, akik előzetesen legalább három évig folytattak zongora- vagy orgona előtanulmányokat. A tanfolyamvezetővel történő egyeztetés alapján, más hangszeren szerzett előképzettséggel is beadható a jelentkezés.

Újdonság, hogy a tanfolyam keretében kiegészítő jelleggel klasszikus gitártanulmányokat folytathatnak a Pécsi Egyházmegyében már gitáros szolgálatot teljesítők, ahol a hagyományos énekrepertoár (gregorián és régi magyar énekek) stílusos megszólaltatását és annak gitárral való vezetését sajátítják el a részvevők. Ez egy fakultatív lehetőség, melyhez kapcsolódóan kántori végzettség nem jár, viszont komoly szakmai bázishoz juthat, aki elvégzi, hiszen a kántorképző összes elméleti és gyakorlati óráját látogathatja, ezekből vizsgát tehet (utóbbiról igazolást állítanak ki), a liturgikus gyakorlatokon részt vehet, tehát a kántorképző közösségének teljes értékű tagjává válhat.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumokat személyesen kell leadni 2022. május 31-ig a püspökség portáján (Pécs, Dóm tér 2.), vagy elektronikus úton elküldeni Kovács Szilárd, a bazilika zenei igazgatója, a tanfolyam vezetője részére a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. A jelentkezési lap letölthető ITT.

A felvételi meghallgatás időpontja 2022. június 13. (hétfő) 12:00 óra.
A felvételi meghallgatás helyszíne: a Pécsi Székesegyház kórusainak próbaterme (Pécs, Janus Pannonius u. 8.).

Bővebb információk a kántorképzésről itt.

Pécsi Egyházmegye

Melléklet
Download this file (Kantorkepzo_plakat.pdf)Kantorkepzo-plakat-2022[Kántorképző - plakát]

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség