Papokkal telt meg 2022. május 24-én a Sarlós Boldogasszony-kegytemplom Máriagyűdön. A Pécsi Egyházmegye papsága tartotta hagyományos papi zarándoknapját a kegyhelyen, ahol immár 40 éve minden év májusában összegyűlnek, hogy együtt, közösen adjanak hálát papi hivatásuk kegyelmeiért. A zarándoknap egy időre esett a fiatal papok találkozójával, ahol a néhány éve pappá szentelt lelkipásztorok találkoztak egymással és beszélgethettek főpásztorukkal.

A zarándoknapi szentmise főcelebránsa Felföldi László pécsi megyéspüspök volt, koncelebrált Mayer Mihály nyugalmazott püspök és Bíró László nyugalmazott tábori püspök, valamint az egyházmegye papjai.

Papi zarandoknap 2022 028

A liturgia szónoka Garadnay Balázs kanonok, plébános volt, aki a papi hivatás aktuális, ugyanakkor örök érvényű kérdéseiről elmélkedett.

Ti pont ott vagytok, ahol lennetek kell – fordult beszédében paptestvéreihez a szónok – ott, ahol az üdvösségetek érlelődik és ahol a legtöbb segítséget tudjátok nyújtani a rád bízottaknak. Ami ettől különbözik, az a felszínt érintette és nem érdemes foglalkozni vele. Akkor sem, ha sok ember körülöttetek éppen ebben szeretne vájkálni és mivel ebbe nem engedtek mást belebeszélni, Istenen és rajtatok múlik, hogy mélységeket vagy magasságokat jártok-e be és ott tartózkodtok-e, ahol nem ér utol ennek a világnak a zaklatása, ahol békességet, nyugalmat, boldogságot találtok abban, aki mindennek a forrása és beteljesedése.

Ami ebben próbára tesz, hogy ezt nem értjük. De nem is érteni kell, hanem csinálni, azt pedig lehetséges. De ha megtorpanunk a racionalitás hiánya miatt, akkor saját magunkat zárjuk ki a menyegzőről. Talán egyetlen feladatunk van a felemelkedés érdekében, hogy csak előre és fölfelé nézzünk, ahogy Pál apostol mondja: Felejtem ami mögöttem van, s az előttem lévő után rugaszkodom (Fil 3,14).

Papi zarandoknap 2022 019

A Szűzanyára tekintve, Mária igenjét elevenítette fel a szónok, miközben Szent Bernát Máriáért való aggódását idézte fel: „Mondd már ki az igent, nehogy az angyal türelmetlenségében visszamenjen a mennybe a te válaszod nélkül!” Pedig hát tudjuk, hogy nem Máriát kell siettetni, hanem magunkat, hogy mi ne tétovázzunk és válaszoljunk az Úr jelentkezésére.

Hiszem és remélem, hogy Máriától mi is megkapjuk ezt a bátorítást: Hallod, fiam anyai biztatásomat, ne félj bátor lennii, itt most mindennél fontosabb a szóra hajló készség, ajkad szavától függ a nyomorultak megvigasztalódása, a foglyok kiszabadulása, az ítélettel sújtottak kiváltása! A ti válaszotokban ott van összesűrítve az újjáéledés reménye, mert valami ilyesmire hívott minket Isteni Mesterünk – zárta elmélkedését Garadnay Balázs.

Papi zarandoknap 2022 040

A szentmise után Bíró László nyugalmazott tábori püspök intézett buzdító szavakat a papokhoz, majd a zarándoknap agapéval zárult.

Fotó: Hegyi László

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség