Bóly Város Önkormányzata „Bóly Városáért” emlékérmet adományozott Iváncsits Tamás Zsoltnak, a Pécsi Egyházmegye hitoktatójának, a bólyi Nepomuki Szent János-templom kántorának pedagógiai, hitoktató, kántori tevékenységéért, közösségépítő munkájáért, a keresztény könnyűzene és színjátszás terén elért kimagasló érdemeiért, mellyel országszerte Bóly város hírnevét öregbítette. A díjat augusztus 20-án, Szent István napján, a Kolping Házban megtartott ünnepségen adták át.

Iváncsits Tamás Zsolt a mohácsi Park Utcai Katolikus Általános Iskola főállású hitoktatója, mellette a bólyi óvodában vezeti Krisztushoz a kicsinyeket. 2001 óta a bólyi templom kántoraként is szolgál, mellette vezetője és dalszerzője a keresztény könnyűzenét játszó ITB együttesnek. 2007-ben Boldog Brenner János vértanú papról zenés drámát írt, melyet keresztény színjátszó együttesükkel sokszor bemutattak már, például Szombathelyen, közvetlenül a boldoggá avatási szertartást követően, több ezer néző jelenlétében.

IváncsitsTamásZsolt1

- Hogy fogadta a hírt, hogy Önt jelölték a „Bóly Városáért” díjra?

- Nagy örömmel és még nagyobb meglepetéssel fogadtam a kitüntetés hírét. Rögtön eszembe jutott, hogy ebben az elismerésben milyen sok ember munkája, közreműködése, támogatása benne foglaltatik. Családom, templomi munkatársaim, keresztény színjátszós és gitáros zenekari kollegáim nélkül nem lettem volna képes ennyi szép eredményre. Rendkívül megtisztelve érzem magam!

- Mit jelent az Ön számára ez az elismerés, mely annak ellenére, hogy világi díj, jellemzően az Ön egyházi vonatkozású életpályáját ismeri el?

- Bóly város vezetése - élén a köztiszteletben álló Hárs József polgármester úrral - rendkívül jó kapcsolatot ápol a keresztény felekezetekkel, így a Katolikus Egyházzal is. Rendkívül örvendetes, hogy személyemben olyan embert ért kitüntetés, akinek nyilvános tevékenysége szinte 100 százalékban egyházi keretek között, keresztény értékrend mentén zajlik. Ez a díj kötelez. Arra ösztönöz, hogy folytassam, amit elkezdtem, és ha lehet, még nagyobb elköteleződéssel és még jobb minőségben.

IváncsitsTamásZsolt3

- A díj méltatása szerint Önnek gyakorlatilag az evangelizálásról szól az élete, az Úr áldása kíséri életútját.

- Azt gondolom, hogy az emberek többsége - legalábbis a lelke legmélyén - vágyik a teljes értékű emberi életre. Ez a teljesség a Megváltó Krisztus nélkül nem érhető el. Szeretnék minél többeket hozzá vezetni, de ez valójában sokszor csapatmunka. Ahogy már említettem, sokat köszönhetek munkatársaimnak, különösen családtagjaimnak. Feleségem, Szilvi, és három nagyszerű gyermekünk - Marci, Palkó és Dóri - teljes mellszélességgel támogat minden evangelizációs jellegű tevékenységemben. Ezt nagy ajándékként és lehetőségként élem meg. Jó megtapasztalni, hogy az Úr áldását érzem életemen és egyházi szolgálatomon.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.
KILÁTÓ - Keresztény gólyatábor Sikondán:
-
2024. 08. 21. - 2024. 08. 24.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség