A Pécsi Egyházmegye hagyománya szerint minden évben augusztus 23-án, az egyházmegye alapításának évfordulóján köszöntik a pappá szentelésük 25, 50. és 60. évfordulóját ünneplő lelkipásztorokat. 2022-ben hat paptestvérének adta át a pápai áldást rögzítő dokumentumot Felföldi László pécsi megyéspüspök a székesegyházban bemutatott ünnepi szentmisén.

A szentmisén a főpásztor a jubileumi évfordulóhoz kapcsolódva idézett az ünneplő lelkipásztoroktól egy-egy előzetesen összegyűjtött gondolatot, melyben a szívük, lelkük gazdagságának nagy üzeneteit fogalmazták meg:

• „Egy valami pedig semmiképpen se kerülje el figyelmeteket, szeretteim: Egy nap az Úrnál annyi, mint ezer év, és ezer év, mint egy nap." (2Pét, 3-8)
  • „A hiten és a szereteten múlik minden, ennél nincs előrébb való. Valósítsd meg tettekben az igazságot, szeresd hűségesen és járj alázatosan a te Isteneddel!” (Antióchiai Szent Ignác). Ezekben a vészterhes időkben, még fontosabb annak a bizonyossága, hogy velünk az Isten!
  • Miért lennék én különb? Ne felejtsd el, hogy honnan jöttél. Ha mindent megtettél is, haszontalan, lusta szolga vagy.
  • Itt jövök Istenem, hogy megtegyem a te akaratodat! Ez volt a primíciás mottóm. Életünk egy fordulóján visszatekintünk. Őszinte bánat és hála érzését érzem a szívemben. Isten gyermeke tud hálát adni. Mindig Isten állt mellettem, ő legyen a kincsem és a végső célom!
  • A tökéletességnek már egy bizonyos fokán kell állni ahhoz, hogy a betegséget türelemmel elviseljük. Életünket egészen Isten kezébe helyezzük.
  • Tenni mindent, amivel meg vagyunk bízva, nem azt várva, hogy sikerélményünk legyen, nem ebben a sikerben keresve az örömünket, hanem Krisztus által boldoggá válva azt tesszük, amire hívott. Az Ő gondolatának felelünk meg a Szentlélek kimondhatatlan erejével és segítségével. Mi csak eszközök vagyunk az Úr kezében. Isten az, aki mindent mindenben végbe visz. Adja Isten, hogy mindig megtehessem, amire hív, úgy tudjam szolgálni, ahogyan elgondolja és irányít.

Felföldi László hangsúlyozta, az idézett gondolatok nem csak az ünneplő lelkipásztorok, de minden hívő életét, titkát rejtik. Rámutatnak, hogy fontos a múltunk, a hagyományunk, ugyanakkor segítenek abban, hogy újra és újra megújuljunk, életünkben mindnyájan bátran előretekintsünk.

2022-ben pappá szentelése évfordulóját ünnepli

60. évfordulót: P. Botfai József Levente OSPPE templomigazgató (Pécs)
50. évfordulót: Csősz István tb. kanonok, c. prépost, nyugalmazott plébános
25. évfordulót: Bodor Kornél plébános (Sásd), Bukovics István plébános (Hőgyész)Dohány Zoltán tb. kanonok, plébános (Bicsérd) és Dr. Tamás Roland kerületi jegyző, plébános (Szajk).

A liturgia zárásában a megyéspüspök személyesen megszólítva, érdemeik kiemelése mellett átadta a pápai áldás névre szóló dokumentumait, melyben a Szentatya háláját és örömét fejezi ki, amiért a lelkipásztorok az egyház csodálatos egységében szolgálhatnak. A jubiláns atyák közül ketten - távollétük okán - csak lélekben osztoztak az ünnepi köszöntésen.