Szeptemberben háromnapos kirándulást tettek a mohácsi Park Utcai Általános Iskola 7. osztályos tanulói a Béda-Karapancsa Tájvédelmi Területen. Az alábbiakban a diákok és tanáruk élménybeszámolóját közöljük.

Iskolánk 7. osztályosai az idei tanévet a Béda-Karapancsa Tájvédelmi Terület lábasházában kezdték. Az erdei iskola kitűnő terepet biztosított a testmozgásnak, mivel biciklivel érkeztek a gyerekek, s a programok között szerepelt a kenuzás is. A természetben eltöltött 3-3 nap alatt testközelből ismerkedtek meg az ártéri erdő, a vízpart és a rét élő- és növényvilágával. A csapatépítő játékok mellett a kézműveskedés is főszerepet kapott, a gyerekek batikoltak, hajtogattak, agyagoztak, nemezeltek.

Ezúton is köszönjük a Pécsi Egyházmegye támogatását. De hálával tartozunk azoknak a szülőknek, kollégáknak, segítőknek is, akik együttműködésükkel támogatták az erdei iskolánk megvalósítását.

* * *

Hétfő reggel az iskola előtt gyülekeztünk. Alig vártuk az indulást, a biciklik már készen álltak. Elindultunk Bédába. 17 km megtétele után megérkeztünk a szállásra. A lábasházat egy gyönyörű erdő vette körül, a szállásról pedig kilátás nyílt a Dunára.

Miután mindenki elfoglalta a szobáját, elkezdtük az ismerkedést Nemzeti Parkjainkkal. Az első napunk gyorsan eltelt. A vacsora után a csapatok egy műsorral mutatkoztak be. Másnap reggel tornával kezdtük a napot az erdő mellett. A reggelit követően egy erdész tartott előadást az erdő rejtelmeiről. Visszaindulás előtt leveleket gyűjtöttünk egy feladathoz. A táborba érve ebéd után kézműveskedtünk. Később szabadprogram következett.

A kedd esti programunk golyópálya építés volt. Szerdán, a reggeli torna után biciklire pattantunk, és indultunk is kenuzni. A kenuzás előtt meghallgattunk egy előadást a vízivilágról. Utána csónakba pattantunk és elindultunk. Kenuzás közben vízicsatába kezdtünk. Nagy meglepetésünkre egy hal ugrott be a csónakba. Sajnos a halat nem vihettük haza. Visszatekertünk a lábasházba. Ebéd után batikoltunk és gyertyát mártottunk. Este üveggolyó-pályát építettünk. Mindenkié nagyon jó lett. Utána elmentünk szarvasbőgést hallgatni. Másnap délelőtt útra keltünk a Fehér Gólya Múzeumba és a rétre. A Fehér Gólya Múzeumban láttunk egy gólyát, akit Pipacsnak hívtak. Sok érdekességet láttunk és hallottunk. Délután agyagozás következett, majd hűtőmágnest készítettünk, gyöngyöt fűztünk és sütőgyöngyöztünk.

Este a tábortűznél jégrémet ettünk, később mindenki előadott egy szuper jó műsort. Kibicikliztünk a határhoz. Péntek reggel fél órával többet aludhatott a csapat. Délután elindultunk haza.

Nagyon jó volt az erdei iskola!

Szöveg és fotó: Park Utcai Általános Iskola 7.a és 7.c osztályának tanulói