A munkatársi közösségi napot október 20-án tartották a Pécshez közeli Mánfán, a Szent Szív Társaság - Sacré Coeur nővérek MaranaTha Lelkigyakorlatos Házában. A programon - a világi munkatársak mellett - Felföldi László megyéspüspök, Szép Attila hivatalvezető püspöki helynök, Máger Róbert püspöki irodaigazgató és Kovács József püspöki titkár is részt vett.

Felnőtt életünk több mint felét a munkahelyünkön töltjük. Ezért is kiemelten fontos, hogy támogató közösségben végezzük feladatainkat, mely nagyban hozzájárul az elvégzett munka hatékonyságának növekedéséhez.

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal hagyományteremtő szándékkal megrendezett munkatársi napjának küldetése, hogy a mindennapok munkakörnyezetből kimozdulva erősítse a pasztorális, gazdasági, kulturális és ügyviteli területen dolgozókat abban, hogy ne csupán munkatársi csapatként, hanem katolikus hitünk értékrendje szerinti keresztény közösséget alkossanak, íly módon is teljesítve Jézus szeretetparancsát: „Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt”. (Jn 13,34-35)

A munkatársi közösségi nap vezetett imádsággal és szeretetvendégséggel zárult.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség