A Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola és Óvoda idén is betlehemépítő versenyt hirdet LEGO készletek elemeinek felhasználásával a Pécsi Egyházmegye köznevelési intézményeinek növendékei számára, óvodától az általános iskola 8. osztályáig.

Ahogy Assisi Szent Ferenc is a saját korában fellelhető, mindenki által ismert anyagok felhasználásával elevenítette fel az első karácsonyt, úgy korunkban a legtöbb gyermek játékai között megtalálható, kedvelt építőjáték elemeinek felhasználásával képzelhetik el és jeleníthetik meg a verseny résztvevői a betlehemi születéstörténetet.

Az intézmény 2020-ban hirdette meg első alkalommal a versenyt, a nagy népszerűségre való tekintettel azonban ebben az évben a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő valamennyi oktatási-nevelési intézmény számára felknálják a lehetőséget a részvételre. Az idei verseny témája Jézus születése.

A verseny szabályzata szerint nem használhatók a kifejezetten bibliai témájú LEGO-készletek elemei!

Az elkészült pályamű maximum 40x40x40 cm alapra épülhet.

A beérkezett műveket szakmai zsűri bírálja el.

A díjazás (LEGO csomag, illetve meglepetés ajándék) korosztályonként (óvodások, 1-2. osztály, 3-4. osztály, 5-8. osztály) történik.

A verseny szervezői az elkészült pályaművekről fényképet várnak a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre név, csoport, osztály és az intézmény nevének feltüntetésével.

A pályaművekről készült fotók leadási határideje: 2022. december 16.

A 2020-ban érkezett pályművekről készült összeállítás itt megtekinthető: 

Fotó: Komlói Kodály Zoltán Ének-zenei Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség