A 11. alkalommal megrendezett pécsi Adventi Kézműves- és Mesevásár ünnepélyes megnyitóját tartották november 25-én este a város főterén, ahol rövid köszöntőt mondott Péterffy Attila polgármester és Szép Attila, a Pécsi Egyházmegye hivatalvezető püspöki helynöke.

Péterffy Attila köszöntőjében úgy fogalmazott, a város közössége megérdemli, hogy ünnepi díszbe öltözzön a belváros, mert az adventi vásár szimbólum, mely megtestesíti a békét, erősíti az összefogást, amivel a pécsiek közössége az elmúlt néhány évben átvészelte a válságos időszakokat, és megtestesíti a reményt, hogy 2022 borús és háborús tele egyszer csak múló emlék lesz.

Szép Attila hivatalvezető püspöki helynök ünnepi beszédében kiemelte, életünk idei adventje más, mint a korábbi években. A mostani, háborús helyzetében különösen erős az ember életszeretete, életigenlése, élet utáni vágyakozása, másrészt öröm van a szívünkben, mert a pandémia okozta elzártság után jó újra kötetlen és felszabadult módon együtt lenni, találkozni.

Az advent karácsony ünnepére készít fel, Jézus születésének ünnepére, akit Izajás próféta a Béke Fejedelmének nevezett, aki békét hoz Isten és ember, és az emberek közé is. Most különösen szükségünk van erre a békére kisebb nagyobb közösségeinkben, ahogyan arra is, hogy értékeljük, óvjuk, szolgáljuk és örvendezzük az életnek. Az adventi találkozások, programok, a roráté hajnali szentmisék mind a békét szolgálják. Békés, élettel teli, áldott adventi időt kívánva zárta köszöntőjét Szép Attila.

A pécsi advent számos kulturális program helyszíne, melyekről bővebb információk a rendezvény hivatalos honlapján olvashatók.

A Pécsi Egyházmegye adventjéről itt lehet tájékozódni.

Fotó: Advent Pécs

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség