A Siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola 16 munkatársa, pedagógusok és technikai dolgozók, Nagy Ibolya tanító irányításával mintegy két héten át készítették el azt az 1000 db angyalkát, melyet november 26-án Pécsett, a Kodály Központban megtartott hangversenyen adtak át a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársainak és önkénteseinek. A részletekről Nagy Ibolyát kérdeztük.

- Honnan jött az ötlet, hogy kézimunkával készítenek angyalkát az egyházmegyében szolgáló önkénteseknek és munkatársaknak?

- Az előző tanévben karácsonyra köszönetajándékként készítettem diákoknak angyalkákat. Akkor még iskolalelkészként iskolánk mindennapi életének résztvevője volt Kovács József atya, püspöki titkár. Valószínűleg ennek nyomán kért fel engem erre a feladatra.

- Hogy fogadta ezt a nem mindennapi, mintegy 1000 db angyalka készítésére vonatkozó felkérést?

- A feladat megtisztelő volt számomra, ugyanakkor a kért mennyiség meglepően sok volt. Nagyon bíztam a kollegák segítőkészségében, ezért bátran vállaltam a nem mindennapi feladatot. A munkafolyamathoz folyamatosan egyre többen csatlakoztak, mindenki a saját erősségének megfelelő részfeladatot vállalt. Jó hangulatban, közös beszélgetésekkel, zenehallgatással teltek így a délutánok, olyan hangulat alakult ki lassan, mint a korabeli fonókban. Érdekesség, hogy Felföldi László püspök atya éppen az alkotás időszakában intézményi látogatáson vett részt nálunk, így ő is részese lehetett a különleges csapatépítő tréningnek.

- Mennyi idő alatt készült el egy darab angyalka?

- Erre nehéz pontos választ adni, mert részmunkafolyamatonként készültek az angyalkák. Egy angyalka elkészítése körülbelül 20-30 percet vett igénybe.

angyalka1

- Az ezer darab angyalka egymás mellé téve egy tanterem összes padját elfoglalva fért csak el. Mennyi időt fordítottak az elkészítésükre?

- Két hét alatt készültünk el, mert főként délutánonként és hétvégén tudtunk rá időt fordítani. 

- Mit szerettek volna kifejezni ezzel a nagyon kedves gesztussal?

- Látjuk, tapasztaljuk, hogy megfáradt az emberiség lelke, nehéz időszakot élünk meg. Az angyal a Szentírásban a jó hír vivője. Szerettük volna, ha minden angyalkánk, akit útjára bocsátottunk, a megajándékozottak családjának szívébe örömöt és szeretetet költöztessen.

angyalka3

- Mit jelent az Önök számára, hogy Felföldi László püspök atya külön is méltatta az önök szolgálatát a Pécsi Egyházmegye hivatalaiban, plébániáin, intézményeiben dolgozó munkatársaknak és önkénteseknek rendezett ünnepi hangversenyen?

- Szeretetből készítettük, megtisztelő és megható volt számunkra püspök atya méltatása.

Fotó: Nagy Ibolya

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 október
H K Sz Cs P Szo V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó:
Paks -
2023. 10. 06. - 2023. 10. 06.
Férfitalálkozó:
Tamási -
2023. 10. 13. - 2023. 10. 13.
Német nyelvű szentmise:
Pécsi székesegyház -
2023. 10. 15. - 2023. 10. 15.
Szabadegyetem:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2023. 10. 18. - 2023. 10. 18.
Férfitalálkozó:
Dombóvár -
2023. 10. 20. - 2023. 10. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség