Legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is… Az Úr imádságának Istenhez intézett, sorrendben harmadik kérése a keresztény ember életének lényegét, az Úr akaratának teljesítését tárja elénk. De vajon mi az Isten akarata itt és most a mi életünkben? Szép Attila hivatalvezető püspöki helynök, a pécsi székesegyház plébánosa adventi elmélkedésének főbb üzenetét adjuk közre.

A Szentírásban több helyen olvasható, hogy Isten akaratának teljesítése az ő szavának meghallgatását, a szerint való cselekvést, Isten parancsainak megtartását jelenti.

Aranyszájú Szent János egyháztanító értelmezése szerint ez a kérés azt jelenti, hogy már itt a földön éljünk úgy, ahogy az angyalok a mennyben, azaz itt és most éljük meg a mennyország örömét, ahol az angyalok készségesen, válogatás nélkül teljesítik Isten parancsát. Mindnyájunknak válogatás nélkül teljesíteni kellene Isten parancsát, azaz örömmel megtenni az ő akaratát, hogy már itt megéljük a földi mennyországot, Isten akaratának teljesedését közöttünk.

Mit jelent Isten akaratának teljesítése? Ez az életünk, ezért jöttünk a világra, hogy a minket küldő Atya akaratát teljesítsük. Isten akaratának teljesítése az ő művének megvalósítása. Azt szeretnénk, hogy amit ő elgondolt, ami kezdettől fogva létezett a mennyben, megvalósuljon itt a földön is. Isten akarata az, hogy elvezesse az embert a teljes boldogságra, az üdvösségre, hogy senki ne vesszen el közülünk. Jézus azért jött, hogy megmutassa, nem a saját akaratát szolgálja, hanem az Atya akaratát keresi, aki őt küldte a világba. Megmutatta, ha a saját akarata nem egyezett az Atya akaratával, akkor azt alárendelte az Atya akaratának.

Jézus élete Isten mennybeli szolgálata volt, de Isten elképzelt tervét itt a földön valósította meg. Amikor azt kérjük, hogy legyen meg az Isten akarata, azért imádkozunk, hogy megvalósuljon Istennek a mindnyájunkat üdvösségre vezető terve. Azt kérjük, hogy Isten munkatársai lehessünk az ő művének megvalósításában, azaz minden esetben Isten akarata mellett tudjunk dönteni, akár saját kényelmünk, megszokásaink, terveink ellenére is. Azt szeretnénk, hogy megváltozzon az életünk, hogy az Isten országa megvalósuljon itt, a földön is.

2022. december 3-án, a pécsi székesegyházban celebrált roráté szentmise, benne Szép Attila székesegyházi plébános, hivatalvezető püspöki helynök elmélkedésével, megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján:


Az adventi készület roráté szentmiséken hallható elmélkedései egy vezérfonal mentén haladnak a pécsi székesegyházban celebrált szentmiséken, melyet ebben az évben az Úr imádsága és az Angyali üdvözlet sorai adják. Az egyes szentmisék tematikájának részletei megtekinthetők ITT.
 

Nyitókép fotó: Pixabay

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 március
H K Sz Cs P Szo V
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Keresztút és szentmise a Szent Kereszt ereklye jelenlétében:
Máriagyűd -
2023. 03. 31. - 2023. 03. 31.
Férfitalálkozó:
Mohács -
2023. 03. 31. - 2023. 03. 31.
Városi keresztút:
Belváros, Pécs -
2023. 04. 01. - 2023. 04. 01.
Nagyböjti lelki délután:
Pécs-Gyárváros -
2023. 04. 03. - 2023. 04. 03.
Nagyböjti lelki délután:
Pécs-Kertváros -
2023. 04. 04. - 2023. 04. 04.

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség