Áldott vagy te az asszonyok között… Isten keresése, jelenléte az életünkben, Krisztus befogadása az az áldás, amire szükségünk van belső megújulásunkhoz. Zajácz Gábor görögkatolikus parókus adventi elmélkedésének főbb üzenetét adjuk közre.

Isten, amikor végérvényesen meg akarja mutatni magát az embereknek, az emberi születés csodáját használja fel, ami emberi mivoltunk málységeiben gyökerezik, egyúttal alkalmas arra, hogy Isten megnyilvánuljon benne.

Amikor az istenszülő meghallotta az angyal köszöntését: „áldott vagy te az asszonyok között", zavarba jött, nem tudta felfogni, mit jelent. Már maga a köszöntés beszédes volt, kifejezte az üzenet tartalmát előre. Mária áldott, mert Jézus Krisztus benne fogant meg, benne tervezte el, hogy az emberiséget megváltja, és általa, az ő igenje által lép világba. Mária a Megváltó befogadójává és hordozójává válik.

Jézus Keresztelő Jánosról kijelenti, hogy asszonyok szülöttei között nem jött még világra nála nagyobb, a mennyek országában mégis bárki nagyobb őnála. Krisztust magunkra öltve (vö. Ef 4,24) arra vagyunk hivatva, hogy nagyobbak legyünk Keresztelő Jánosnál.

Advent vége és karácsony közeledtével vizsgáljuk meg, hogy megfogant-e bennünk Isten áldása, készek vagyunk-e elindulni a Messiást megkeresni. Ahogy a pásztorok, akik annak idején a társadalom kitaszítottjai voltak, mert foglalkozásukat tisztátalannak tartották, mégis haladéktalanul felkelnek és megoldják, hogy ott hagyhassák a nyájat, megélhetésüket, és hódolhassanak az újszülött Megváltónak.

2022. december 19-én, a pécsi székesegyházban celebrált roráté szentmise, benne Zajácz Gábor görögkatolikus parókus elmélkedésével, megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján:


Az adventi készület roráté szentmiséken hallható elmélkedései egy vezérfonal mentén haladnak a pécsi székesegyházban celebrált szentmiséken, melyet ebben az évben az Úr imádsága és az angyali üdvözlet sorai adják. Az egyes szentmisék tematikájának részletei megtekinthetők ITT.

Nyitókép fotó: Pixabay

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség