A szigetvári Szent Rókus-templom és a turbéki kegytemplom közötti 4,5 km-es utat imádkozták végig a résztvevők, akik Krisztus kínszenvedéséről, kereszthaláláról elmélkedve napjaink kihívásaihoz kértek lelki erőt. A szigetvári plébánia beszámolóját adjuk közre.

A Turbék 2023 jótékonysági programsorozat részeként idén is megrendezték a szigetvári városi keresztutat, melyen a Szigetváron és környékén működő iskolák számára gyűjtöttek adományokat játékokra és sportszerekre március 11-én.

A keresztutat a szigetvári Szent Rókus-templom és a turbéki kegytemplom közötti úton imádkozta végig az összegyűlt 63 fő. A város nevezetes pontjainál – köztéri szobroknál, emléktábláknál és útmenti feszületeknél – kijelölt 14 stáció előtt a Házas Hétvége közösség tagjai mondtak elmélkedéseket. Az állomások között pedig közösen imádkoztak, énekeltek a Szigetvárról, Szentlászlóról, Hobolból, Homokszentgyörgyről, Szulimánból és Almamellékről összegyűlt keresztútjárók. A 4,5 km-es gyalogút a nagyböjti felkészülést szolgálta, ahol Krisztus kínszenvedéséről, kereszthaláláról elmélkedve napjaink kihívásaihoz kértek lelki erőt a résztvevők.

A program zárásaként a turbéki kegytemplomnál a zarándokok adományaikkal támogathatták a jótékonysági programot, és szavazhattak, melyik iskola legyen az adományok kedvezményezettje. A záró imádság után jótékony lelkek, szorgos kezek jóvoltából előkerültek az elemózsiás táskákból a különféle aprósütemények, pogácsák, sőt finoman elkészített meleg tea is jutott a megfáradt zarándokoknak.

Szöveg és fotó: Szigetvári plébánia / Sudár Viktória, Pandur Gábor

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség