Április 12-én, dr. Cserháti József néhai pécsi püspök 1994-ben bekövetkezett halála évfordulóján Mayer Mihály nyugalmazott püspök szentmisén emlékezett meg az egyházmegye korábbi főpásztorairól a székesegyházban. A liturgián koncelebrált Máger Róbert püspöki irodaigazgató és Berecz Tibor káplán. 

A Pécsi Egyházmegyében hagyomány, hogy minden évben az utolsó elhunyt pécsi püspök halála napján szentmisét mutatnak be az egyházmegye néhai püspökei lelki üdvösségéért.

Elhunyt puspokok 2023 01

Mayer Mihály nyugalmazott püspök köszöntőjében rámutatott, az elhunyt püspökök megnevezés helyett inkább az eltávozott püspökök a helyes, mert hitünk szerint a szentek közösségében ők mindig velünk vannak és imádkoznak értünk. Mi pedig megemlékezünk róluk, hogy valóban a feltámadás reménye erősödjön bennünk általuk is.

Elhunyt puspokok 2023 09

Szentbeszédében Mayer Mihály kiemelte, az Egyház tanításában, amelyben részt veszünk, nekünk is folyamatosan változni, alakulni kell, de közben sohasem a világ elvárásaihoz kell alakulni és a világ felé kell tekinteni, hanem az egyetlen viszonyítási pontra: Jézus Krisztusra. Mint amikor valaki iránytűt vesz a kezébe. A keresztény embernek a szívében van az iránytű, mely mindennapokban is mindig Jézusra mutat, aki felé akarjuk az életünket igazítani. Ezt tette minden püspök a maga idejében, a különböző generációkban, a társadalom és a világ elvárásai és viszonyai közepette.

Elhunyt puspokok 2023 10

Napjaink társadalmában annyi minden hat ránk, annyi mindenre hallgatunk, ezért szükséges, hogy legyen egy iránytűnk, ami Jézusra mutat. A társadalomban nem mindenki egyforma, a vallásosságban sem, de mindig kell lenni egy húzóerőnek a vallásosságban, amit a nevelés ad. A generációk Egyházának folyamatosan alakulnia, tökéletesedni kell, hogy az Egyház valóban húzóerőként legyen jelen a társadalomban. Ehhez ott vannak a püspökök, a püspökök munkatársai, a papok és a hívek is, akikkel együtt egy közösségben vagyunk, ahol mindenkinek a saját területén kell valódi húzóerő legyen, ahol beszélnek a nagy Egyházról, hogy generációnk kis Egyháza alakuljon és Jézus szeretetében lehessen – fogalmazott Mayer Mihály.

Elhunyt puspokok 2023 13

A szentmise könyörgésében a Pécsi Egyházmegye elhunyt főpásztoraiért imádkoztak, majd az emlékezés a székesegyház altemplomában, a püspöki kriptában vezetett imádsággal zárult.

Elhunyt puspokok 2023 04

A liturgia zenei szolgálatában közreműködött a székesegyház Palestina Kórusa Kovács Szilárd Ferenc, a székesegyház orgonaművész-zeneigazgatója vezetésével.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség