Két éven át tartó munkálatokat követően befejeződött a máriakéméndi Nagyboldogasszony-kegytemplom külső felújítása, mely alkalomból május 7-én, vasárnap 16.00 órakor Felföldi László pécsi megyéspüspök ünnepi szentmise keretében megáldja a templomot.
A máriakéméndi kegyhely története az 1740-es évekre nyúlik vissza, miután 5 kislánynak megjelent ezen a helyen a Boldogságos Szűz Mária. A helyszínen számos csodás gyógyulás és imameghallgatás történt, majd 1753-ra a régi középkori romos templom helyén felépült a ma is látható hatalmas barokk kegytemplom, mely évszázadokon át a baranyai és tolnai hívek, főként a német nemzetiség búcsújáróhelye volt. Egykoron ezrek látogatták az országos hírű Mária-kegyhelyet.
Sajnos anyagi források híján az elmúlt évtizedekben a kegyhely épületei erősen leromlottak, azonban pályázatok és adományok útján néhány éve megkezdődtek a felújítások. Először adományokból a világhírű, de törött Zsolnay-féle angyalszobrok kerültek restaurálásra. Pályázati forrásból, kormányzati, valamint a Pécsi Egyházmegye támogatásával az 1762-ben épült, de időközben életveszélyessé vált barokk kolostorépület (későbbi plébánia) is megújult, mely jelenleg zarándokszállásként üzemel.
A közelmúltban elkészült a templom teljes külső felújítása is. A pályázati lehetőségnek köszönhetően új cserépfedést kapott a templom, ún. falvarrással javították a repedéseket, új ablakok kerültek beépítésre, valamint a templom a lábazati részeken új vakolatot és teljes külső festést kapott. Mindeközben a templom és a barokk kolostor közelében található, korábban elhanyagolt, több hektáros park is megújult.
A kegytemplom megújulása alkalmából egy színes, képes, keménytáblás fotóalbum készült, mely bemutatja a kegyhelyet. Az album megvásárolható a helyszínen.
Szöveg és fotó: Biki Endre Gábor, a kegyhely gondnoka
Pécsi Egyházmegye
Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.