Máriagyűdön celebrált szentmisét július 30-án Tamás József, a Gyulafehérvári főegyházmegye nyugalmazott segédpüspöke és Tímár Sándor Asztrik OFM, a csíksomlyói kegyhely igazgatója, akik Keresztes Andor, a máriagyűdi bazilika plébánosának meghívására érkeztek a Gyűdi Szűzanya kegyhelyére.

Az Eucharisztia mostani közös ünneplése azért is jelent különleges alkalmat a Siklóshoz közeli kegyhely történetében, mert utoljára 15 évvel ezelőtt járt Máriagyűdön a csíksomlyói Mária-kegyhely küldöttsége.

mgyud3

A koncelebrált szentmise szónoka Tamás József, a Gyulafehérvári főegyházmegye nyugalmazott segédpüspöke volt, aki szentbeszédében – az olvasott szentírási szakaszokhoz kapcsolódva - az Ószövetségből megismert Salamon király (1Kir 3,4-15) bölcsességét méltatta. Úgy fogalmazott, hogy a bölcsesség a legnagyobb érték mindannyiunk számára, amivel a saját és a ránk bízottak életét is értékessé és széppé tudjunk tenni, mert bölcsességgel mindig meg tudjuk különböztetni a rosszat a jótól, és a bölcsesség ajándékával mindig a jót tudjuk választani.

mgyud5

A jó és az értékes kiválasztásához nyújt segítséget a mennyek országáról szóló jézusi példabeszédek sorozata (Mt 13,44-52), melyben olvassuk, hogy sokszor olyan kincset keres az ember, ami mulandó, a rozsda megemészti vagy a moly tönkreteszi, ezért buzdít arra az Úr Jézus, hogy maradandó értékű kincseket gyűjtsünk. Jézus Isten országát nevezte a legnagyobb kincsnek, melynek megszerzése és megtartása a legfontosabb az ember számára. Földi kincseink értéktelenek, ha nem úgy használjuk fel azokat, hogy rajtuk keresztül örök értékeket szerezzünk magunknak – fogalmazott a nyugalmazott püspök.

Rámutatott, hogy sajnos nagy sok ember a földi életben nem kíván többet magának, mint amit a test kíván meg az ember számára és megelégszik bűnös szenvedélyeinek kielégítésével, márpedig a mondás szerint, amilyen a kincsed, olyan vagy magad is. Ha a kincseink mulandóak, a rozsda és a moly meg tudja emészteni azokat, akkor mi magunk és az életünk is mulandó és értéktelen. Ellenben ha a kincseink örök értékűek, akkor mi magunk is örök értékűvé válhatunk általuk.

Éppen ezért az Úr Jézus arra hív bennünket, hogy a mennyek országát tartsuk a legnagyobb kincsünknek, oda akarjunk tartozni már itt a földi életünkben, hogy aztán egy örök életen keresztül birtokosaivá váljunk annak és Jézus Krisztussal együtt boldogok legyünk mindörökre – zárta szentbeszédét Tamás József nyugalmazott gyulafehérvári segédpüspök a máriagyűdi kegyhelyen.

mgyud6

A liturgia zenei szolgálatában a Csíksomlyói Kegytemplom Kórusa működött közre.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Fotó: Máriagyűdi kegyhely

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.
Férfitalálkozó:
Dombóvár -
2024. 05. 10. - 2024. 05. 10.