Szeptember 14-én tartották a Pécsi Egyházmegye Betegek Gyógyítója Kórházlelkészség pécsi önkénteseinek havi szakmai találkozóját a Pécsi Egyházmegyei Hivatalban. A találkozók lehetőséget adnak arra, hogy a beteglátogató önkéntesek tapasztalatot cseréljenek egymással, megoszthassák motivációikat, örömeiket és nehézségeiket.

Kapitányné Légrádi Éva, a kórházlelkészség pécsi koordinátora bemutatta az önkéntesek számára Lovász László Rajmund atyát, aki ferences szerzetesként érkezett Pécsre és rendi feladatain túl a kórházlelkészségi szolgálatba is bekapcsolódik.

A kórházlelkészségi találkozókon a szakmai egyeztetések mellett rendszeresen helyet kap a közös imádság és elmélkedések, melyet ezúttal Damian és Kornél, az Irgalmasrend pécsi rendházának szerzetesei vezettek. Az irgalmas szamaritánus története kapcsán új, az önkéntes szolgálat végzése során alkalmas lehetőségek merültek fel, melyekből a beteglátogatók is tudnak meríteni kórházlelkészségi feladataik végzésekor. A találkozón személyes tapasztalatok, egyedi esetek is megosztásra kerültek a segítségnyújtásról, Krisztus cselekvő jelenlétéről, melynek köszönhetően igazán bensőséges hangulatban telt a szakmai együttlét.

A találkozón részt vett Dánél Mária Francesca nővér is, aki a kórházlelkészség ún. lélekerősítő szolgálatát vezeti és akihez, mint lelkigondozóhoz, a beteglátogatók is fordulhatnak, ha úgy érzik, hogy olyan nehézséggel kerültek szembe a kórházi beteglátogatások során, mellyel nem tudnak egyedül megküzdeni.

A Pécsi Egyházmegye Betegek Gyógyítója Kórházlelkészség továbbra is várja olyan 18. életévüket betöltött, hitüket gyakorló, a beteglátogatás iránt elhivatottságot érző önkéntesek jelentkezését, akik szívesen vállalnának rendszeres látogatásokat kórházi osztályokon, gondozóotthonokban a Pécsi Egyházmegye területén. A jelentkezés feltételei, további tudnivalók ITT találhatók.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség