A Pécsi Egyházmegye Betegek Gyógyítója Kórházlelkészség szekszárdi önkéntesei Serban Valentin plébános és Priskin Zsolt diakónus vezetésével Pécsre és Kozármislenybe zarándokoltak október 3-án.

A csoport Pécsre érkezve megtekintette a püspöki palotát, majd a Kozármislenyben elköltött közös ebéd után Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővéreinek Flüe-i Szent Miklósról elnevezett templomába és a rend kolostorába látogattak el.

A nővérek bemutatták a templomot és a rend által 2004-ben alapított Dorothea Szeretetotthont, ismertetve annak történetét. Az otthon csodálatos természeti környezetben, rendezett, tágas udvarával igazi otthona az ellátásban részesülő időseknek.

korhazlelkeszseg kozarmisleny1

A zarándoklat közös zsolozsmával folytatódott a ferences nővérekkel és atyákkal, majd a zarándokok szentmisén vettek részt, benne a tranzitus szertartásával, mely a ferences közösségek legnagyobb ünnepe, melyben megemlékeznek a rendalapító lelkének e világból az Atya dicsőségébe való átmeneteléről, boldog haláláról.

Fotó: Vég Beáta kórházlelkészségi koordinátor

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség