A hivatal mintegy 60 munkatársa volt jelen a Jézus Krisztus születésének ünnepét megelőző adventi készületen. A Magtár Látogatóközpontban december 21-én megtartott lelkiségi programot, melyen Máger Róbert püspöki irodaigazgató, Kovács József püspöki titkár és Mihovics Szebasztián diakónus, a Pécsi Egyházmegye papnövendéke is részt vett, Garadnay Balázs, a pécsi Szent István-templom plébánosa vezette.

A lelkinap roráté szentmisével kezdődött, melyet Felföldi László pécsi megyéspüspök celebrált a pécsi székesegyházban. A liturgia utáni közös reggelin a főpásztor személyesen köszöntötte munkatársait, megköszönte szolgálatukat és kérte, hogy a következő napokban Krisztust szemlélve megértsék, elfogadják és megvalósítsák azt a különleges, rájuk szabott küldetést, hogy szavaikkal, tetteikkel, újra szőtt emberi kapcsolataikkal békét, biztonságot és örömöt hirdessenek.

2023 12 21 hivatali lelki nap 02

Máger Róbert püspöki irodaigazgató köszöntő szavaiban a lelki élet mélységeire való odafigyelésre biztatta a lelkinap résztvevőit a karácsony előtti utolsó intenzív időszakban.

2023 12 21 hivatali lelki nap 08

A lelkinapot vezető Garadnay Balázs kíméletlenül őszinte, ugyanakkor lelkesítő, helyenként pedig humorral átszőtt, a mindennapi élet példáiból merítő előadásának bevezetőjében kiemelte, idén karácsonykor is Jézus Krisztust várjuk, de ő már megérkezett közénk. A plébános jelen korunk és az eljövendő (jövő) kapcsolatának, feszültségének és kettősségének dilemmáját érzékeltetve, a mostani földi- és az eljövendő mennyei élet dominanciáját tette mérlegre a hallgatóság számára.

2023 12 21 hivatali lelki nap 11

Jézus Krisztus eljött közénk és itt is maradt: az Oltáriszentségben minden nap magunkhoz vehetjük, megszólíthatjuk őt és a legsúlyosabb problémáinkat is odavihetjük hozzá, kérhetjük a segítségét és megkapjuk tőle a megfelelő útmutatást életünkhöz.

2023 12 21 hivatali lelki nap 10

Jézus velünk van és a kezét nyújtja, hogy kisegítsen szorult helyzetünkből. Ha megújulásra vágyódunk földi életünkben, az őbenne valósulhat meg. Ha lehoztuk a földre a mennyet és beköltözünk Jézus életébe és Istenben élünk, akkor nem vétkezünk. Aki vétkezik, nem látja és nem ismeri őt, mert Isten és a bűn nem fér meg egymással. Aki vétkezik embertársai ellen, az kilépett az Istennel való egységből.

2023 12 21 hivatali lelki nap 12

Jézust és Máriát pedig nem ölelhetjük magunkhoz idén karácsonykor az embertársaink szeretete nélkül, hisz Mária mindnyájunk égi édesanyja, Jézus pedig mindnyájunkat testvérévé fogadott. Amit embertársainkkal teszünk, azt Istennel tesszük. Ezért minden, amit teszünk, azt Isten dicsőségére tegyük.

2023 12 21 hivatali lelki nap 14

Vigyétek be a hivatali irodáitokba ezeket a gondolatokat, és a jó és a rossz között döntve alkalmazzátok a mindennapok során, mert mindnyájunkat a jó és a rossz cselekedeteinket mérlegre téve tud majd megjutalmazni az Isten. A számonkérés idején, amikor Jézus ránéz életünk alkotására, önmagára akar ismerni a tevékenységeinkben, ehhez pedig még ma el kell kezdeni helyesen cselekednünk – fogalmazta meg a lelkinap üzenetét Garadnay Balázs a Pécsi Egyházmegyei Hivatal munkatársai számára.

Az adventi lelkinap imaórával zárult, majd a résztvevők agapén kívántak egymásnak Istentől áldott karácsonyt.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség