Felföldi László pécsi megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét a pécsi Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházban január 1-jén este, Szűz Mária istenanyaságának főünnepén, a béke világnapján. Koncelebrált Máger Róbert püspöki irodaigazgató, a székesegyház plébánosa.

Szentbeszédében a főpásztor a karácsonyi ünnepkör szívet, lelket megmozdító gazdagságáról beszélt. A főünnep kapcsán kiemelte, Mária, Isten anyja a keleti egyház ábrázolásaiban mindig a gyermek Jézussal a karján látható. A Szűzanya legfőbb küldetése, hogy világra szülje és megmutassa a világnak Isten fiát. Az Egyháznak és a keresztény embernek is az a feladata, hogy szeretettel átölelje az Urat és megmutassa a világnak. Nem magánügyről van szó – hangsúlyozta a püspök.

2024 01 01 ujev 05

Ajándékot kaptunk, ami egy feltétellel lesz az életünk része, ha továbbadjuk, ha megosztjuk és megmutatjuk a világnak, mint tette egykor Mária.

2024 01 01 ujev 20

A hit mindig új cél, lendület és elindulás. A szeretet, a szív elindulása. Tanuljunk a pásztoroktól, akik elindultak, hogy megtalálják a Szent Családot. Tanuljunk tőlük, hogy az ő lendületükkel, örömükkel, magunk is pásztorokká válva, ezzel a gazdagsággal lépjünk az új esztendőbe, hogy ezt az élményt adjuk át a világnak. Ezt a gazdagságot, ezt a békét vigyük magunkkal a karácsony öröméből – bíztatott beszédében Felföldi László.

2024 01 01 ujev 14

Napjainkban békétlenség van a világban, háború költözött a szívekbe, ahol csak mi tudunk békét teremteni. A szív, a családok, a közösségek békéjét csak magunktól várhatjuk. A béke a szeretet gyümölcse, mely az ember szívében munkálkodik. Mi hoz békét a szívben? Személyes döntésünk kérdése. A valódi döntés nem az újévi fogadalmak, hanem az, hogy mire és kire hagyatkozunk az életben. Ki vezeti és határozza meg az életünket? Aki nem hoz belső döntést, hogy Istenre hagyatkozva, Istenben bízik, annak az életét és sorsát mások fogják irányítani. Amikor az Istenre hagyatkozásról döntést hozunk, a Lélek kapcsolatba lép velünk, mi pedig Isten vezetésének engedjük át az életünket.

2024 01 01 ujev 19

Olyan ez, mint amikor a korlátba kapaszkodunk és nem tanulunk meg úszni, de ha rábízzuk magunkat a víz felhajtó erejére és elengedjük magunkat, megtanulunk úszni, bár van benne kockázat. Az Isten teremtette élet is ezzel a kockázattal, de biztonsággal és reménnyel is jár – buzdított a püspök.

2024 01 01 ujev 18

A pásztorok elindultak, megtalálták és örömmel beszéltek a találkozás csodájáról. Legyen az új esztendő mindnyájunk számára egy ilyen új találkozás, hogy rátaláljunk a Szent Családra, a magunk feladataiban pedig családjaink kötelezettségére, erejére, és vállaljuk benne a saját döntésünket, hogy béke, öröm és biztonság szülessen a szívünkben – zárta az újévi szentmise homíliáját a székesegyházban a Pécsi Egyházmegye főpásztora.

2024 01 01 ujev 06

A liturgián a székesegyház Palestrina Kórusa adta a zenei szolgálatot Jobbágy Valér, Nagy Szent Gergely-renddel kitüntetett karnagy vezetésével. Az orgonánál Kovács Szilárd Ferenc orgonaművész, a székesegyház zeneigazgatója működött közre.

Az újévi szentmise megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
H K Sz Cs P Szo V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség