A Pécsi Egyházmegye zöldmezős beruházás keretében, kormányzati forrásból egy új, négycsoportos óvodát épít Dombóváron, melynek elkészültével a jelenleg önkormányzati tulajdonban levő bérleményben működtetett Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Óvoda saját épületbe költözik. A kivitelezési munkálatok 2024. január 4-én kezdődtek meg.

A kivitelezési munkák a tervek szerint 2024 novemberében fejeződnek be. A használatbavételi engedélyezési eljárás, illetve a működési engedély beszerzését követően az óvoda átköltöztetése az új épületbe várhatóan 2025 januárjában történik meg. Jelenleg 4 csoportban 91 gyermek óvodai nevelése folyik az intézményben.

A tervezett épület kétszintes, összes alapterülete 1295 m2. Az épület jelenlegi kialakításával 25 gyermek helyezhető el egy nevelési egységben, így a tervezett 4 csoportszobában a maximális gyermeklétszám összesen 100 fő. Az épület úgy kerül kialakításra, hogy viszonylag kevés bontási munkával a későbbiekben egy 5. csoportszobával is bővíthető legyen.

A részben föld alatti alagsori szinten alakítják ki az épületgépészeti és a villamossági teret, a karbantartó műhelyt, szociális blokkokat, raktárakat és a hulladéktárolókat is. Az épület akadálymentes bejáratát a mozgáskorlátozottak részére, illetve a babakocsival érkezők számára is ezen a szinten alakítják ki. A földszintre egy kétkarú lépcső és egy akadálymentes lift vezet majd fel.

A földszinten a melegítőkonyha és a teakonyha, az iroda, a szociális terek, az orvosi szoba és az aula kap helyet, melyet a külső tereplépcsőn is elérhetünk majd, az épület főbejáratán keresztül.

Az aulától délre helyezkedik majd el a 4 csoportszoba, a tornaszoba és a foglalkoztatók. Minden csoportszobához tartozik saját raktár, öltöző és vizesblokk is.

Az aulán keresztül lehet majd kijutni az épület déli és keleti oldalán kialakításra kerülő játszóudvarra és a sportudvarra. Az óvoda játszóudvara gumipadlóból, rekortán burkolatból lesz kiöntve több színnel, koncentrikus köröket, dombokat, játékos felületeket alkotva. A játszóudvar elemei (mászókák, hinták stb.) ebbe a felületbe lesznek építve.

Az épület fűtési energiáját az épület tetején kialakításra kerülő levegő-víz hőszivattyúk biztosítják majd. Használati melegvíz készítése napkollektorokkal és hőszivattyús tárolóval, illetve villanybojlerrel is történik. Az épületen napelemes rendszer is telepítésre kerül. A parkolóban pedig egy elektromos gépkocsi töltőállomása létesül.

A teljes bruttó beruházási költség - mely tartalmazza az ingatlan vételárát, a tervezési és műszaki ellenőrzési díjat, valamint a kivitelezési árat is – meghaladja az 1,8 milliárd forintot.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Látványtervek: Greg Építész Stúdió

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség