Újjá kell születnünk, nem csak személyes hitünkben, hanem a Krisztustól kapott tanítványi küldetésünk, egyházközségeink, közösségeink szolgálatának megújításában is! Február 17-én Siklós, majd 18-án Tamási volt a nyitó helyszíne a Pécsi Egyházmegye megújulásra buzdító, a nagyböjtben kezdődött lelkiségi alkalmainak Felföldi László megyéspüspök és a lelkipásztorok, hívek részvételével.

Az Újjá kell születnetek! (vö. Jn 3,7) mottóval 11 településen várják a nagyböjti újjászületés jegyében a híveket. Siklós ás Tamási után február 24-én Szigetvár, majd Dombóvár, Bonyhád, Szászvár, Mohács, Szekszárd, Bátaszék, Pécs és Paks lesz a rendezvénysorozat házigazdája. 

2024 02 18 tamasi 44

Az első ízben 2023 nagyböjtjében megtartott lelkiségi délutánok hagyományát követve Felföldi László megyéspüspök és a papság idén is arra vállalkozott, hogy az egyházmegye teljes közösségét megszólítsa és a legtávolabb élőkhöz is elvigye a hitbéli és katolikus közösségben történő megújulás gondolatának lehetőségeit.

2024 02 18 tamasi 08

A lelki délutánok programja minden helyszínen megegyező módon épül fel. 14.30 órakor lelkigyakorlatos előadással kezdenek, melynek témája minden helyszínen a család, mint megtartó közösség. A kérdéseket és a válaszokat Siklóson Kapitányné Légrádi Éva, a Pécsi Egyházmegye pasztorális munkatársa, Tamásiban Nagy Péter, az egyházmegye közoktatási munkatársa, a Családtudományi Szövetség alelnöke prezentálta a jelenlevőknek.

2024 02 18 tamasi 50

Ezt követően 15.30-tól Felföldi László megyéspüspök főpásztori üzenettel fordul a hívekhez, melyben a Pécsi Egyházmegye hívő közösségeinek jövőjéről történő közös gondolkodásra, küldetésre és szolgálatra hívja a résztvevőket.

2024 02 18 tamasi 17

A Tamásiban február 18-án megtartott lelki délutánon a főpásztor beszédében elmondta, minden kisebb és nagyobb közösségnek az a feladata, hogy abban mindenki megtalálja azt a lehetőséget, amivel emberibbé, közösségibbé, élhetővé és éltetővé teheti saját egyházközségét.

2024 02 18 tamasi 55

„Egyházközségeinknek minél több embert kell megszólítani és bevonni ebbe a küldetésbe és higgyünk benne, hogy óriási ötletek születnek belőle. Nem lehet mindenütt ugyanazon recept alapján cselekedni, de mindenütt lehet tenni valamit, csak hinni kell benne, hogy mindenhol meg fog születni a válasz arra a kérdésre, hogy mit és hogyan csináljuk másként. Fogyatkozó közösségeinkben a mára kialakult helyzetet nekünk kell megoldani. Ehhez pedig radikális változtatásra van szükség, mert ha nem lesz változás, ha nem lesz megújulás, azt rajtunk, a ma élő generációkon fogják a jövő családjai és gyermekei számonkérni. Felelősek vagyunk” – hangzott a hívekhez szóló főpásztori buzdító üzenet Tamásiban.

2024 02 18 tamasi 41

A programok sorában a főpásztori üzenet után egy-egy lelkiségi elmélkedéssel gazdagodhatnak a résztvevők, melyeket az egyházmegye papjai, illetve világi meghívott szakemberek tartanak. Ezeket az alkalmakat február 18-án Tamásiban Csibi Imre tamási- és Lábár Tamás pincehelyi plébános vezették.

2024 02 18 tamasi 54A találkozók pedig mindenhol egységesen a 18.00 órakor kezdődő szentmisével zárulnak. A rendezvényeken folyamatos gyónási lehetőséget biztosítanak.

2024 02 18 tamasi 32

A program idején a gyermekek számára foglalkozásokat vezetnek a közösségekben szolgáló hitoktatók vezetésével, illetve minden helyszínen szeretetvendégség kíséri a rendezvényt.

2024 02 18 tamasi 68

Az egyházmegyei lelki délutánok további helyszínei és időpontjai:

02.25. Szigetvár, Dél-Zselic Tinódi Lantos Sebestyén Általános Iskola
03.02. Dombóvár, Dombóvári József Attila Általános Iskola aulája
03.03. Bonyhád, Jónás János Katolikus Közösségi Ház
03.09. Szászvár, Mázai Művelődési Ház
03.10. Mohács, Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola
03.16. Szekszárd, Szent József Iskolaközpont
03.17. Bátaszék, II. Géza Gimnázium aulája
03.23. Pécs, PTE AOK aulája
04.21. Paks, Bezerédj Általános Iskola tornacsarnoka 

A képgalériában közölt felvételek február 18-án a Tamásiban megtartott lelki délutánon készültek!

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség