Május 23-án szentmisén ünnepeltek a Pécsi Egyházmegye Betegek Gyógyítója Kórházlelkészség beteglátogató önkéntesei a pécsi székesegyház Corpus Christi kápolnájában, melyet Lovász L. Rajmund OFM mutatott be a betegekért.

A kórházlelkészségi önkéntesek havonta esedékes találkozóján Horváth Damian OH irgalmasrendi szerzetes elmélkedését hallgatták meg a résztvevők, mely arról szólt, hogyan törekedjünk a tökéletességre az egységben.

Szó esett még az Egyház közös építéséről, melyhez nélkülözhetetlen a nyitottság, a meghallgatás és a befogadás is, amelyet a kórházlelkészségi önkéntesek hétről hétre gyakorolnak beteglátogatásaik alkalmával.

A közösség tagjai az ezekkel kapcsolatos tapasztalataikat, élményeiket is megosztották egymással, majd elbúcsúztatták a mesterképzés végzésére távozó önkénteseket.

Szöveg és fotó: Kapitányné Légrádi Éva kórházlelkészségi koordinátor

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nincsenek események

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség