A koncertet június 15-én, 18.00 órai kezdettel tartják. A bevételt a templomon esedékessé vált javítások költségeire fordítják.

Az est folyamán az orgona szólódarabok mellett egy zongora-orgona kamaraprodukció is felcsendül.

Az est előadói:

• Radnai Tamás orgonaművész - a mohácsi Schneider Lajos Alapfokú Művészeti Iskola zongora és orgona tanára, korrepetitora
  • Osvald Otília - a PTE Művészeti Karának orgona szakos hallgatója
  • Tolnay András Barnabás - a Pécsi Művészeti Szakiskola felnőttképzés osztályának orgona szakos hallgatója
  • Müller Albert - aki idén felvételizik a PTE Művészeti Karára orgona-zongora szakra
  • Berkes-Ébert Márton - templomunk kántora, a PTE Művészeti Kar Különleges Tehetségek Osztályának orgona-zongora szakos hallgatója
  • Berkes-Ébert Dorka - a PTE Művészeti Karának zongora szakos hallgatója

Felkészítő tanáraik: Fodor Gabriella zongoraművész, Czapák Attila, Kovács Szilárd Ferenc és Köcsky Tibor orgonaművészek.

A pécsszabolcsi Magyarok Nagyasszonya-templom tornyának sisakja festésre szorul, melynek munkálatait a Pécsi Egyházmegye finanszírozza, azonban több olyan bádogfelülete van a templomnak, melyek karbantartása, festése szintén időszerű. Ehhez kérik a közösség tagjai, hogy aki teheti, adománnyal támogassa a munkálatokat. Az adományokat banki utalással várják a plébánia weboldalán található számlaszámra.

Fotó: Pécsi Egyházmegye archívuma

2024 július

Nagyboldogasszony főünnepe:
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.