Sikereket értek el ebben a tanévben is a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola tanulói nemcsak a tanulmányi versenyeken, hanem a sport területén is.

neri sportversenyek 01Az iskola pedagógusainak nem az a célja, hogy sportolót neveljenek, hanem sportolni tudó, sportolni vágyó embert, akinek életében az élményszerzés a személyiség fejlesztésének része. A mindezért végzett munka megtérült: a versenyeken ezúttal is jól szerepeltek a tanulók, több érmes helyezést is szereztek.

Komlón rendezték meg a kézilabda lll. korcsoportos diákolimpia megyei döntőjét. Változatos, nagyiramú, szoros mérkőzések voltak, végül a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola 3. helyen végzett.

A több éve Mohácson megrendezésre kerülő Gizella-Kupa ügyességi versenyén az egyházmegye általános iskolái vettek részt. Idén a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola 4., 5. osztályos tanulói 4 fiú és 4 lány részvételével megnyerték a versenyt.