2018. március 23-án 16. alkalommal tartották hagyományosan a mohácsi Boldog Gizella Katolikus Általános Iskolában a térségi német vers-és prózamondó versenyt.

Tersegi nemet vers es prozamondo verseny 06 BK

Az általános iskolás gyermekeknek szervezett versenyre idén 58 tanuló érkezett a városi, környékbeli és a Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő távolabbi általános iskolákból. Az elmúlt évekhez hasonlóan két vers kategóriában (3. és 4. évfolyam), egy próza és nyelvjárás kategóriában értékelték a tanulókat. A szakértő zsűri munkájában Michelisz József német nemzetiségi költő mellett részt vett a Mohácsi Német Önkormányzat elnöke és tagjai, a város német szakos pedagógusai is. Jól megválasztott műveket, értő és színvonalas, igazán élvezetes tolmácsolásban hallhattak a jelenlévők. Minden résztvevő oklevélben és a Pécsi Székesegyházról szóló jutalomkönyvben részesült, a helyezettek ezen kívül könyvutalványt is kaptak. A verseny kísérőprogramjaként műsorral, valamint alkalmi, német hagyományőrző kiállítással is készültek a szervezők.

A versenyen az alábbi eredmények születtek:

4. osztály:

1. Firényi Zsófia Anna (Park Utcai Katolikus Általános Iskola)
2. Elmer Hanna (Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola), Bittner Zsóka (Lánycsóki Általános Iskola)
3. Muth Zsófia (Park Utcai Katolikus Általános Iskola)

különdíj: Bodró István (Geresdlaki Általános Iskola)

3.osztály:

1. Anyádi Réka (Lánycsóki Általános Iskola)
2. Csontos Gellért (Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola), Beck Zora (Lánycsóki Általános Iskola)
3. Hofecker Jázmin (Geresdlaki Általános Iskola)

különdíj: Petrits Blanka (Szent József Katolikus Általános Iskola)

Próza és nyelvjárás kategória: