Február 28-ig várják a jelentkezéseket az áprilisi egyházzenei énekversenyre.

musica sacra plakat

A Szent Mór Iskolaközpont idén is várja kislétszámú énekkarok és szólisták jelentkezését egyházzenei versenyére. Kodály Zoltán gondolatainak jegyében, amelyek szerint „Csakis művészi érték való a gyermeknek. Minden más árt neki.” idén negyedik alkalommal szervez énekversenyt a pécsi művészeti iskola a közösségi éneklésben rejlő értékek népszerűsítésére.

Ahogy a korábbi években, idén is az Éneklő Egyház című kötet darabjai közül négy kategóriában (introitusok, communiok, himnuszok, verses népénekek) kell megtanulni énekeket a jelentkezőknek: a kisebbeknek egyet-egyet, a nagyobbak kategóriánként többet is választhatnak. A megmérettetésre néhány tagból álló csoportokat, kis scholakat várnak a rendezők, de szólisták is nevezhetnek.

A verseny április 10-én délelőtt lesz a pécsi Szent Mór Iskolaközpont Papnövelde úti épületében, jelentkezni február 28-ig lehet a Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! e-mail címre küldött levélben, a jelentkezők iskolájának, a felkészítő tanár nevének, a versenyzők nevének és osztályának, a csapat nevének feltüntetésével.

További részletek, valamint a versenyre javasolt dalok listája elérhető a Szent Mór Iskolaközpont weboldalán

No events

Szent Vér Báta